Dom dla Urwisa

Tytuł oryginalny:
Home for Rascal
Autor:
Holly Webb
Ilustracje:
Kate Pankhurst
Tłumacz:
Jacek Drewnowski
Wydawca:
Wydawnictwo Zielona Sowa (2010-2016)
Wydane w seriach:
Mój niesforny szczeniak
Mój Niesforny Szczeniak/Holly Webb
ISBN:
978-83-7895-104-9, 978-83-7895-105-6
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.7 (3 głosy)

Gdy Ela nadaje nowemu szczeniakowi imię Urwis, nie zdaje sobie sprawy, że trafiła w sedno... Rodzina Tomczyków zdecydowała się wreszcie na pieska i nikt nie jest tym faktem równie podekscytowany, jak wielbicielka psów - Ela ! Marzy ona o małym, skorym do pieszczot szczeniaku, który będzie spał w jej łóżku. Ale jej pewny siebie starszy brat i siostra widzą to inaczej. Czy Ela dostanie swojego wymarzonego psiaka?
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Miła książka dla dzieci o sympatycznej rodzinie wychowującej niesfornego szczeniaka. • Pewnego dnia rodzice zgadzają się na psa - od kilku lat Ela o niczym innym nie marzy. Bardzo chciałaby mieć jacka russella terriera. Jednak jej starsze rodzeństwo wolałoby psa większego (brat Maks) lub bardziej eleganckiego (siostra Lilka). Czy uda się Eli postawić na swoim, choć zwykle ustępuje rodzeństwu? O tym przeczytacie w tej niewielkiej ale wesołej książeczce. Jedno jest pewne - szczeniak w rodzinie to wielka radość, ale też i duże wyzwanie.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Katarynka
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo