Pamiętnik nastolatki

Inne tytuły:
Pamiętnik nastolatki 4
Autor:
Beata Andrzejczuk
Ilustracje:
Krystyna Mól
Wydawca:
Dom Wydawniczy Rafael (2011-2012)
ISBN:
978-83-7569-286-0
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
5.0

Dziewczyny! Nareszcie mam najlepszego chłopaka pod słońcem! Przystojny i mądry, a na dodatek czuły, troskliwy, opiekuńczy! Muszę być jednak czujna. Konkurencja nie śpi. A w końcu ja też nie jestem taka doskonała. W tej części mojego pamiętnika dowiecie się, jak nasza miłość cudownie rozkwita i jakie przeszkody musi pokonać. Ale zakończenie tej opowieści jest dramatyczne i zaskakujące – zaskoczyło również mnie. Nie można być niczego w życiu pewnym, nawet samej siebie. Do tego jeszcze Donia. Muszę się zastanowić, czy ona naprawdę jest moją najlepszą przyjaciółką?
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Zaczniemy od jednej z polskich autorek które uwielbiam najbardziej. Panią Beatę Andrzejczuk miałam zaszczyt poznać oficjalnie na targach książki :) Zgarnęłam nawet autograf ! Ostatnimi czasy przeczytałam pamiętnik nastolatki cz 4 i 5, tak mnie wciągnęły że jedną przeczytałam w 3 godziny :) • Pamiętnik nastolatki opowiada historię Natki, w części 4 Natka skończyła gimnazjum i zaczęła liceum. Wiadomo nowe znajomości, stracone przyjaźnie. Jej dotychczasowa najlepsza przyjaciółka w wakacje, podczas gdy Natalia była w Juracie, zeszła na złą drogę. Ciągłe wixy, papierosy i alkohol. Doszło do tego nawet że zaczęła się dobierać do jej chłopaka Maksyma. Donia ( bo tak miała na imię ) była powodem wielu sporów pomiędzy Maksymem i Natką. Na szczęście prawdziwej miłości nic nie przezwycięży, nawet była najlepsza przyjaciółka. Maksym jak twierdził nigdy nie wchodzi w niepoważne związki, jeżeli już ma z kimś chodzić to musi być w tej osobie naprawdę zakochany. Po kłótni Natki i Maksyma, Natka popełniła błąd. Wystarczyła chwila słabości i pocałowała się ze swoim byłym, na nieszczęście zobaczyła to kumpela Doni. Jednak to Jacek powiedział o tym Maksymowi. Natka myślała że straciła go na zawsze, jednak w 5 części maksym wraca do niej i udowadnia na każdym kroku że naprawdę ją kocha. Pojawiła się jednak konkurencja o imieniu Bartosz, również były Natki który chce ją odzyskać. W międzyczasie Natalia wygrywa konkurs fotograficzny, wojewódzki. Na końcu 5 części, dowiaduje się że wygrała również ogólnopolski. Pobiegła z tą informacją do Maksyma. Zastała go wyjeżdżającego na motocyklu, Natka nienawidziła motocyklów, mówiła że to smierć na kółkach, nienawidziła kiedy Maksym jeździł, jednak to była jego pasja. Kiedy tamtego dnia zobaczyła go na motorze powiedziała że jeżeli pojedzie, to z nimi koniec. Niestety nie wiedziała o tym że Maksym pomaga ludziom poszkodowanym w wypadku, motocykle wcześciej docierają do wypadku niż karetki więc może udzielić pierwszej pomocy szybciej. Niestety Maksym był zmuszony jechać. Natka wkurzona wróciła do domu, gdzie usłyszała że był wypadek i zginęli ludzie. Są ranni, byli na motocyklach, wolontariusze również są ranni. Pojechała tam czym prędzej, jedyne to zobaczyła to krew, taśmy policyjne i zakrwawiony łańcuszek Maksyma... • Kiedy skończyłam 5 część szczena mi opadła, nie wiedziałam co z Maksymem. Mam wielką nadzieję że przeżyje. Na wiosnę wychodzi 6 część i już mam w planach ją kupić. Polecam tę książkę, jedna z najlepszych książek pochodzących z pióra polskich pisarzy :)
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Pamiętnik nastolatki 4
Autor:Beata Andrzejczuk
Ilustracje:Krystyna Mól
Tłumaczenie:Krystyna Mól Monika Malinowska
Wydawca:Dom Wydawniczy Rafael (2011-2012)
ISBN:978-83-7569-286-0
Autotagi:druk epika książki literatura literatura piękna opowiadania powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 6 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo