Miasto z lodu

Autor:
Małgorzata Warda ...
Lektor:
Anna Krypczyk
Wyd. w latach:
2012 - 2019
Wydane w seriach:
Mistrzynie Polskich Kryminałów
Duże Litery
Duże Litery - Prószyński Media
Autotagi:
audiobooki
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
3.8 (18 głosów)

Małe, górskie miasteczko. Czternastoletnia Agata zostaje znaleziona w górach, w stanie krytycznym. Kiedy na miejsce przybywają pierwsi dziennikarze, dowiadują się, że dziewczynka była wychowywana przez samotną matkę. Kolejne informacje o kobiecie bulwersują opinię publiczną. Rozpoczyna się dziennikarskie śledztwo, w którym na szali znajduje się życie nie tylko dziewczynki, ale też jej matki. Z każdą chwilą objawiają się nieznane oblicza bohaterów dramatu: dyrektorki szkoły, koleżanek, mieszkańców miasteczka. Nowego znaczenia nabierają słowa „odpowiedzialność” i „manipulacja”. Niemym świadkiem wydarzeń jest pogrążona w śpiączce, nieprzytomna Agata.

***

„»Miasto z lodu« Małgorzaty Wardy to wzruszająca opowieść o niezwykłej więzi łączącej chorą psychicznie matkę i jej dorastającą córkę. Próba budowania w tej sytuacji choćby namiastki domu – z jego ciepłem i poczuciem bezpieczeństwa – jest niezmiernie trudna. Pomimo to Teresa podejmuje się jej. By nie utracić córki, walczy z chorobą, wspierając się na swoich marzeniach i bezgranicznej miłości Agaty.

To książka napisana jak dobry scenariusz filmowy. Lektura, której nie można przegapić”.

Magdalena Kumorek, ambasadorka klubu „Kobiety to czytają”

***

„Świetnie oddany klimat mroźnej zimy w górach. Autentycznie słyszałam ten skrzypiący śnieg pod butami. Do tego aura tajemniczości, fragmenty sprawiające wrażenie snów, magnetyzujące opisy szaleństwa w ludzkim umyśle.(…) utwierdza mnie w przekonaniu, że Małgorzata Warda ma »to coś«. Nieuchwytne, trudne do zbadania, ale jest. To autorka, której styl dałoby się wyczuć bez sprawdzania nazwiska na okładce”.

Onet.pl, Agnieszka Mazur-Puchała

***

„To książka wielu pytań i niewielu jednoznacznych odpowiedzi. Zaskakuje, bulwersuje”.

Jarosław Czechowicz, recenzent, pisarz

***

„»Miasto z lodu« to doskonały materiał do refleksji, istotnej zmiany, ale i owocnej dyskusji. Porusza tematy ważne, z którymi spotykamy się na co dzień. I traktuje o najpiękniejszej miłości na świecie, miłości matki do dziecka”.

Przegląd Czytelniczy

***

„»Miasto z lodu« porusza nie tylko tematyką, ale także wiarygodnie nakreślonymi bohaterami, mocno osadzonymi w polskiej rzeczywistości, bohaterami zapadającymi w pamięć”.

Granice.pl

***

„Ta książka nie jest na jeden raz, nie na jedno popołudnie. Nie da się przejść obojętnie obok tej historii”.

zapiski-okularnicy.pl

***

„Zaskoczyła mnie Małgorzata Warda odważnym pomysłem fabularnym wymykającym się sztywnym ramom. To właśnie na takie książki jak »Miasto z lodu« czekam i to właśnie lektura takich niesie najwięcej czytelniczej satysfakcji”.

Katarzyna Staniec, recenzentka

***

„Muszę przyznać, że książka zrobiła na mnie niesamowite wrażenie. Odkąd zaczęłam czytać, nie opuszczało mnie przejmujące uczucie nadchodzącej tragedii. Przez cały czas czułam to napięcie i emocje, które wylewały się z każdej kartki”.

Sztukater.pl

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Bardzo ciekawa książka, pokazująca trudne relacje córki i matki. Matka-kobieta po przejściach i córka wchodząca w rolę matki. Książka pokazuje też jaka jest cena potrzeby bliskości i czy warto ją zapłacić.... Zostawia w głowie tematy do przemyśleń.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autorzy:Małgorzata Warda Małgorzata Szymańska-Warda
Lektor:Anna Krypczyk
Realizacja:Dorota Bilecka
Redakcja:Patryk Faliszewski
Wydawcy:Heraclon International (2019) Legimi (2019) Heraclon International - Storybox.pl (2014-2019) Wydawnictwo Prószyński i Spółka (2012-2019) Wydawnictwo Edipresse Polska (2017) Wydawnictwo Prószyński i S ka (2015) Prószyński Media (2014) ebookpoint BIBLIO (2014)
Serie wydawnicze:Mistrzynie Polskich Kryminałów Duże Litery Duże Litery - Prószyński Media
ISBN:978-83-7945-398-6 978-83-7945-684-0 978-83-7961-029-7 978-83-7961-883-5 978-83-7961-929-0 978-83-8194-015-3 978-83-8194-016-0 978-83-7961-920-0
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 26 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo