Ziołowy zakątek:

kosmetyki, które zrobisz w domu

Autor:
Klaudyna Hebda
Wydawca:
Wydawnictwo Nasza Księgarnia (2014-2018)
ISBN:
978-83-10-12622-1, 978-83-10-13248-2
Autotagi:
druk
książki
poradniki
4.7 (3 głosy)

Aby mieć piękną i zdrową skórę, wcale nie potrzeba drogich kosmetyków ani specjalistycznych zabiegów! Wystarczy ukręcić własny krem, przygotować maseczkę z przypraw i owoców bądź zrobić leczniczą maść ziołową. To naprawdę proste! Składniki można wyszperać w kuchennej szafce, zebrać na łące lub w ogrodzie albo kupić w internecie. „Ziołowy Zakątek. Kosmetyki, które zrobisz w domu“ to unikatowy na polskim rynku przewodnik po naturalnych sposobach pielęgnacji ciała. Zawiera przegląd najpopularniejszych składników, w tym olejów, maseł i olejków eterycznych, oraz około 90 sprawdzonych przepisów wykorzystujących pospolite zioła (m.in. nagietek, dziurawiec i nawłoć), różne produkty spożywcze (np. oleje, miód, sodę), a także najnowsze zdobycze kosmetyki (w tym naturalny kwas hialuronowy i płynny jedwab). Znajdziemy tu zarówno receptury tradycyjne, jak i nowoczesne, dla początkujących oraz zaawansowanych, przepisy na lekkie kremy do twarzy, regenerujące balsamy do ciała, luksusowe sera, pieniste i delikatne mydełka, musujące babeczki do kąpieli, perfumy w kremie, oczyszczające toniki, smakowite pomadki do ust, żel do włosów oraz wiele, wiele innych. Dzięki zdjęciom pokazującym proces produkcji krok po kroku nawet laik będzie w stanie stworzyć kosmetyki opisane w książce oraz skomponować własne. Książkę wzbogacono o listę sprzedawców, u których można nabyć składniki, oraz stron internetowych pomocnych w opracowywaniu nowych receptur. (...)
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Jak książka kucharska, tyle że potraw nie zjemy :) Świetny poradnik jak samemu zrobić naturalne kosmetyki. Przepis za przepisem plus różne ciekawostki. Polecam.
  • Polecam każdemu kto chce zacząć przygodę w domu z kosmetykami naturalnymi. To jak książka kucharska wytłumaczy krok po kroku jak i z czego. Sama mam w domu i sięgam często po przepisy. Warto mieć!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo