Etat w chmurach:

dziennik pokładowy stewardesy

Autor:
Teresa Grzywocz
Wydawcy:
Wydaw. Dolnośląskie (2016)
Wydawnictwo Dolnośląskie - Publicat. Oddział (2014)
Publicat
Wydane w seriach:
Seria z Różą Wiatrów
ISBN:
978-83-271-5142-1, 978-83-271-5154-4
Autotagi:
druk
książki
2.8 (5 głosów)

Kariera stewardesy kusi obietnicą dalekich podróży, wysokimi zarobkami oraz poznawaniem ludzi. Mało kto jednak wie, jak wielu wyrzeczeń wymaga ten zawód. Autorka przez kilka lat pracowała w arabskich liniach lotniczych, podróżując niemal po całym świecie. Z humorem opisuje wymagające szkolenia i egzaminy, normy dotyczące wyglądu i zachowania oraz sytuacje z kłopotliwymi pasażerami. Jej prywatny "dziennik pokładowy" pozwala poczuć nie tylko atmosferę egzotycznych wojaży, ale też codzienność życia między jednym a drugim lotem.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Po przeczytaniu książki wiem że praca stewardesy jest bardzo męcząca,ze zmęczenia brak jest siły na zwiedzanie egzotycznych miejsc, wcale nie zarabia się kokosów, pasażerowie(zwłaszcza azjaci wg autorki) to brudasy bez kultury. Wszystko śmierdzi, wokół pełno jest śmieci i robali - jednym słowem Arabowo cokolwiek to znaczy. "Etat w chmurach" podobał mi się tak sobie.
  • Dobra książka opisująca koloryt pracy stewardesy dodatkowo przeplatana humorystycznymi sytuacjami.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo