Dwie Anny

Autor:
Halina Kowalczuk
Wydawca:
Wydawnictwo Lucky (2013-2014)
ISBN:
978-83-62502-67-7
Autotagi:
druk
powieści
4.5 (2 głosy)

Kolejna powieść autorki Chaty pod jemiołą. Zaskakujący trzymający w napięciu thriller w cieniu klasycznego romansu. Zazdrość i namiętność odkrywające głębie duszy. Nowoczesna kobieta, zadbana, inteligentna... Mogłaby mieć każdą pracę i każdego mężczyznę, a jednak... Na kogo czeka? Dlaczego prześladują ją koszmary senne? Jaka zjawa z przeszłości próbuje zawładnąć jej zwyczajnym, warszawskim życiem? Co skrywa stara posiadłość w Anglii? Jak we współczesnym świecie zachować w sercu czystą miłość, dla której warto gonić przez pokolenia? Kim okaże się ukochany mężczyzna? Człowiekiem... Czy synem diabła?
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Jak to mówią: nie ocenia się książki po okładce. W tym przypadku to się sprawdza :) Wbrew pozorom, to nie do końca współczesna historia. No, może troszkę. Jednak główną wartością tej powieści jest tło historyczne - czasy Henryka VIII i życie ludzi na angielskiej prowincji i dworze. Dla tego wątku warto przeczytać tą książkę. Część współczesną pominę milczeniem.
  • Zaskakująca trzymająca w napięciu książka. Zazdrość i namiętność odkrywają głębię duszy.Kobietę prześladują koszmary senne,które wkrada ja się w jej codzienne życie. Są dwie Anny ta współczesna i ta z przeszłości. Kim jestrzvzyzna jaj serca? Człowiekiem czy synem diabla. POLECAM M.J.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo