Dzienniki pisane w drodze: Dotknąć nieba

Tytuł oryginalny:
Miles to Go
Autor:
Richard Paul Evans
Tłumacz:
Hanna de Broekere ...
Wydawcy:
Wydawnictwo Znak (2012)
Znak Litera Nova - Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2012)
Spoĺeczny Instytut Wydawniczy Znak (2011-2012)
Wydane w seriach:
Dzienniki pisane w drodze
Znak Litera Nova
Walk
ISBN:
978-83-240-1630-3, 978-83-240-1717-1
978-83-240-1726-3, 978-83-7744-021-6
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
3.6 (11 głosów)

"Życie to jest to, co nam się przytrafia, gdy planujemy coś innego. Od początku mojej wędrówki przekonuję się, jak prawdziwe są te słowa". Kiedy po śmierci żony Alan postanowił sprzedać wszystko, co miał, i rozpoczął swoją przedziwną pieszą wędrówkę przez kontynent, nie wiedział, co może spotkać go po drodze. Szukał nadziei i ukojenia, pytał o sens cierpienia. Był skupiony na sobie. A jednak podczas wędrówki okazało się, że to on może pomóc innym i dzięki temu zapomnieć o własnej stracie i smutku. Zrozumiał to dzięki kilku wspaniałym kobietom, z którymi zetknął go los. Czego nauczy go spotkanie z tajemniczą Angel, która także próbuje zapomnieć o zdarzeniach z przeszłości? W jaki sposób zakończy się historia Kailamai, doświadczonej przez życie dziewczynki? I kim jest nieznajoma, siwowłosa kobieta, która poszukuje go od wielu tygodni? (okładka)
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Evans to ostatnio mój ulubiony powieściopisarz... Seria dzienników pisanych w drodze przez bohatera Alana Christoffersena jest bardzo ciekawa i wciągająca! Seria ma aż 5 części, nie mogę doczekać się, by poznać całej historii. • Poznałam autora po jego nowszych dziełach w stylu pisanego dziennika pt. "sprzedawca marzeń", które również bardzo polecam.
  • Historia człowieka, który w jednym momencie traci wszystko. Traci swoją najlepszą przyjaciółkę, jedyną miłość, nadzieję, firmę, ludzi, na których wydawało mu się, że może liczyć. Traci też chęć do życia. • Autor bardzo dobrze pokazuje stan, kiedy jesteśmy pogrążeni w żałobie. Wszędzie i w różnych sytuacjach widzimy utraconą osobę. Wiemy co by powiedziała w danym momencie. Tej osoby jednak nie ma już obok nas. Wsze­chog­arni­ając­a pustka, żal i bezsilność. Jak sobie z tym poradzić? • Evans przedstawia wędrówkę życia, w tym przypadku bardzo dosłownie, ale ma to też znaczenie metaforyczne. Wędrówkę po nadzieję, odnalezienie siebie i swojego miejsca. Jakie znaczenie mają osoby napotkane po drodze? Czy dobro do nas wraca? • Jest to książka napisana bardzo lekkim językiem, szybko się ją czyta, mimo bardzo trudnego tematu.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Richard Paul Evans
Tłumaczenie:Hanna de Broekere Hanna de Brorkere
Wydawcy:Wydawnictwo Znak (2012) Znak Litera Nova - Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2012) Spoĺeczny Instytut Wydawniczy Znak (2011-2012)
Serie wydawnicze:Dzienniki pisane w drodze Znak Litera Nova Walk
ISBN:978-83-240-1630-3 978-83-240-1717-1 978-83-240-1726-3 978-83-7744-021-6
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 13 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo