Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
yola75
Najnowsze recenzje
1
...
8 9 10 11 12
  • [awatar]
    yola75
    Jedna z lepszych powieści kryminalnych Eryki Spindler. Komisarz M.C. Riggio i jej liczna bardzo włoska rodzina. Morderstwo tych których kochała i sprawa dotycząca kradzieży dużych pieniędzy. Kto jeszcze zginie, i kto jest mordercą. Dobra akcja i ciekawe zakończenie. Mogę polecić każdemu kto lubi kryminały i sensacje.
  • [awatar]
    yola75
    Nielekka lektura. Morderstwo które jest następstwem wyboru jaki może nie każdy by dokonał, ale ja jestem w stanie zrozumieć co pociąga do takich decyzji...a potem domino, jedna decyzja za drugą prowadzą do finału jak bardzo zaskakującego...szok. Nic więcej nie dodam tego się nie spodziewałam.
  • [awatar]
    yola75
    Psychologiczna historia ocalałych z katastrofy liniowca. Dwadzieścia jeden dni w szalupie 39 osób, a przeżyli ... Do czego zdolny jest człowiek w sytuacji tak strasznej. Nie chciała bym nigdy sprawdzać na sobie jak bym się zachowała. Każdy chce przeżyć, ale czy wszystkie występki i zachowania są zgodne z czło­wiec­zeńs­twem­...co wolno a co niedopuszczalne. Na co jest przyzwolenie a co jest już poza prawem, które nawet tam ma swą moc.
  • [awatar]
    yola75
    Temat trudny, domy opieki i jakość tej opieki, starość i śmierć w jednym z nich. Samobójstwo czy morderstwo. Po ostatnio przeczytanej z nowej serii tj Wodnych aniołach do tej podeszłam z rezerwą, po sporej przerwie od Malin Fors i tu mogę potwierdzić, że to całkiem dobry kryminał.
  • [awatar]
    yola75
    Zachęciła mnie okładka i tytuł, no i tyle. Cała lektura wprawiła mnie w zakłopotanie bo duchy i sex i historia walki o niepodległości Stanów Zjednoczonych to dziwny miks. Napisana z lekkim humorem, i to jedynie mi się podobało. Reszta to rozczarowanie ...
W trakcie czytania
  • Herbaciarnia Madeline
    Gee, Darien
basia.ptasznik
anaj_27
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo