Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
yancio1
Najnowsze recenzje
1 2
  • [awatar]
    yancio1
    świetna i wybitna książka ukazująca nie tylko losy i historię niezwykłej ulicy, ale jest to również wspaniała lektura przed i powojennej historii Warszawy
  • [awatar]
    yancio1
    Świetna książka i w dodatku na faktach. Polecam
  • [awatar]
    yancio1
    Druga i chyba najlepsza jak na razie część przygód dzielnego polskiego szlachcica.To tutaj główny wątek nabiera tępa i błysku intrygi, które powodują, że bardzo trudno oderwać się od lektury.Ta cześć jest chyba najbardziej dynamiczna, co powoduje,że książkę się dosłownie chłonie jak wodę.Jeśli ktoś po 1cz. ma wątpliwości, czy wciągnie się w fabułę,to po lekturze tej części będzie żałował,że od razu nie ma pod ręką 3 części.
  • [awatar]
    yancio1
    Niestety ja bardzo się zawiodłem i rozczarowałem Joylandem. Skusił mnie opis, który zapowiadał intrygującą książkę z pogranicza dramatu, grozy i kryminału. Tymczasem dostajemy dość lekką historyjkę obyczajową o dorastaniu młodego człowieka i jego problemach sercowych. Przez zdecydowaną większość książki praktycznie nic się dzieje poza opisami pracy jaką wykonuje bohater oraz jego załamania po rozstaniu z dziewczyną. Wątek kryminalny jest zasygnalizowany na początku, po czym pozostawiony na 2 planie niemal do końca. Przyznam się, że już w połowie chciałem przerwać lekturę ,ale dobrnąłem jakoś do końca. W samej końcówce akcja minimalnie przybiera na tempie ,ale mimo to ogólna ocena jest słaba.
  • [awatar]
    yancio1
    Trzecia odsłona Samozwańca.Dziwię się trochę negatywnych komentarzy, bo jest to udana kontynuacja.Dla mnie osobiście trochę słabszą od 2,ale lepszą od 1.Być może nie ma tu tylu pojedynków,co w poprzednich częściach i nie obfituje w tak wiele szlacheckich dialogów i wywodów, których z uśmiechem i zaciekawieniem się czytało,ale też rozwój głównego wątku jest największy.Poza tym zachowuje wszystkie dotychczasowe zalety zmieniły się jedynie nieznacznie akcenty.Po skończonej lekturze duuuży głód oczekiwania na następną część.
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo