Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
skywalker18
Najnowsze recenzje
1
...
53 54 55
...
65
  • [awatar]
    skywalker18
    Zapis rozmów między kobietami z różnych środowisk i w różnym wieku z Katarzyną Miller na warsztatach psyc­holo­gicz­nych­. Rozpracowywano różne postawy - wobec dzieci, rodziców, partnerów.
  • [awatar]
    skywalker18
    Książka piękna i smutna o przeżyciach bliźniąt i innych wieloraczkach w obozie Auschwitz, na których doktor Mengele przrptowadzał bestialskie eksperymenty.
  • [awatar]
    skywalker18
    Remigiusz Mróz w innym wydaniu niż prawnicze political fiction. Dwóch braci, dwie historie. Starszy, Bronisław, zaatakował starszego stopniem i może zostać za postawiony przed sądem wojskowym. Młodszy jest zaaferowany zaręczynami i tym, jak powiedzieć ojcu, że narzeczona jest Żydówką. Wszystko zmienia się 1 września w momencie niemieckiej napaści na Polskę. Zaczyna się walka o życie, honor i Polskę.
  • [awatar]
    skywalker18
    Marszałek Sejmu, Daria Seyda, budzi się w pokoju hotelowym gdzieś pod Warszawą nie wiedząc, jak się tam znalazła i co robiła przez ostatnie 10 godzin. Jednocześnie sprawy polityczne w parlamencie się komplikuje, gdy prezydent na zamkniętym spotkaniu oznajmia, że ze względu na stan zdrowia i zdiagnozowane stwardnienie rozsiane zamierza zrezygnować z urzędu. Zaczyna się walka. Jeszcze Patryk Hauer, młoda gwiazda prawicy, odkrywa spisek na najwyższych szczeblach władzy. Jednak zarówno Seyda, jak i Hauer mają pewne rzeczy do ukrycia - Seyda sprawę hotelu, a Hauer - uzależnienia od środków odurzających pomagających mu zapanować nad tremą w czasie wystąpień publicznych.
  • [awatar]
    skywalker18
    Sytuacja z morderstwami na Podhalu powtarza się. Po odnalezieniu zwłok kilku turystów w podobnym stanie przestają być to przypadki. Znowu zostaje wezwany komisarz Frost, który musi zmierzyć się także ze swoimi osobistymi problemami.
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo