Strona domowa użytkownika
Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Najnowsze recenzje
-
Opowieści o ludziach, którym komunizm dał lub zabrał szanse na inne życie. Wielu bohaterom książki PRL dał m. in. szanse na zdobycie wykształcenia średniego lub/i wyższego, do którego przed wojną nie mieli by dostępu ze względu na odległość i koszty.
-
Książka pokazuje, jak ważna jest więź międzypokoleniowa - tutaj między nastolatkiem a starszym mężczyzną.
-
Helena Pelletier przez pierwsze 12 lat swojego życia nie wiedziała, że jest więźniem. Później musiała opanować wiele umiejętności społecznych, bo nie znała elektryczności, bieżącej wody i nigdy nie chodziła do szkoły. Wiedziała za to, jak przeżyć na moczarach. Była tą, która wpakowała własnego ojca do więźnia. I teraz musi pomóc w jego ujęciu, ponieważ uciekł z więzienia o zaostrzonym rygorze.
-
Książka, która pokazuje Szwecję z innej strony niż przywykliśmy. Przedstawia relacje ludzi o różnicach kulturowych między Szwedami a imigrantami, które czasami są ciężkie do przeskoczenia.
-
Sprawa Juliana Hirtmanna zaczęła zataczać międzynarodowe kręgi. Norweska inspektor Kirsten Nigaard w trakcie śledztwa w sprawie morderstwa na platformie wiertniczej natyka się na akta nieobecnego pracownika, którym jest nemezis komendanta Martina Servaza. Kirsten przyjeżdża do Tuluzy, by szukać pomocy u francuskiej policji, ponieważ zdjęcie Hirtmanna przedstawia Serveza i pojawia imię dziecka: Gustav.