Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
p.piechaczyk
Najnowsze recenzje
  • [awatar]
    p.piechaczyk
    Nie jest to dobra książka pod względem warsztatu pisarskiego. Ale warto i to bardzo ją przeczytać bo mówi o rzeczach bardzo ważnych, podstawowych. O relacjach w rodzinie, wychowaniu dzieci i błędach w wychowaniu, o pożegnaniu, śmierci, wybaczeniu i o tym jak bardzo jest to trudne. I o domu. Warto przeczytać mimo że stylistycznie... kiepska ;)
  • [awatar]
    p.piechaczyk
    Świetna książka jak wszystkie tej autorki. Pomysłowa, zabawna, z dystansem. Mój synek (5 lat) uwielbia książki Marty Altés. Ja również je lubię :)
  • [awatar]
    p.piechaczyk
    W końcu baśnie braci Grimm w ich prawdziwej postaci! Bardzo się cieszę, że ta książka ukazała się na polskim rynku. Ważna pozycja dla młodzieży i dorosłych, bo to przecież dla nich były baśnie... Nie dla dzieci. Sięga do archetypów, polecam czytać w dodatku z interpretacjami np. Kasi Miller ("Bajki rozebrane") oraz kluczem do nich (baśni) - książka "Cudowne i pożyteczne".
  • [awatar]
    p.piechaczyk
    Rewelacyjna książka, którą pamiętam z dzieciństwa. Świetnie pokazuje, od zupełnych podstaw, czym jest kropka, prosta, odcinek. Przyjemnie do niej wrócić.
  • [awatar]
    p.piechaczyk
    Piękna książeczka 3D, rozkładana, pięknie wydana. Idealna dla maluszków, jak i dla starszych dzieci. Ogromna przyjemność z oglądania :)
Planowane i pożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo