Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
na_czyta
Najnowsze recenzje
1
...
30 31 32
...
45
  • [awatar]
    na_czyta
    Książka mega wciąga. Mimo, że ma się wrażenie, że już od połowy jesteśmy nakierowani na jednotorowe zakończenie to i tak nie do końca wiadomo jak wszystko zostanie wytłumaczone. Nie jest to wiadomo kryminał najwyższych lotów, ale nie czułam się po nim zawiedziona jak miewam często z innymi książkami będącymi teraz na "topie" ('W żywe oczy', 'Za zamkniętymi drzwiami'). Chętnie sięgnę po więcej pozycji z tej serii. • Ps. DO TYCH CO JUŻ CZYTALI: Niech ktoś mnie oświeci - czemu przez cała akcje była mowa o siostrze pewnej bohaterki, a co z "resztą rodzeństwa" po tym co okazało się na końcu? Nie chce tu spojlerować, dlatego jest to tu trochę zawoalowane pytanie ;) jednak trochę zastanawia mnie ta nieścisłość.
  • [awatar]
    na_czyta
    Zafascynowana książką "Uczciwa Oszustka" Tove sięgnęłam po tą pozycję z nadzieją na kolejną życiową powieść, która może nie ma za wiele akcji, ale po przeczytaniu człowiek ma poczucie, że te kilkaset kartek dało mu wiele do myślenia. Niestety bardzo się zawiodłam, a raczej po prostu znudziłam. Przez obie historie jakie wchodzą w skład tej książki przebrnęłam raczej z przymusu niż z zainteresowania. Może nie jestem na tym etapie życiowym,na jakim potrafiłabym odnaleźć wartości ukryte pod tymi opowieściami, a może po prostu celem Jansson było opowiedzenie historii bez większego dna. Tak czy inaczej, czytanie ich bardzo mnie zmęczyło
  • [awatar]
    na_czyta
    Tytuł adekwatny do treści. Książka to opis całego życia Adreasa - człowieka żyjącego w sercu austriackich Alp w pierwszej połowie XXw. To krótka, melancholijna historia o wzlotach i upadkach, o wielkiej miłości ale też o życiu w czasie pierwszej wojny światowej i tragicznym doświadczeniu przez los. Nie miałam do tej pozycji wielkich oczekiwań, liczyłam po prostu na poruszającą opowieść, która pozwoli mi zastanowić się nad życiem. Nie zawiodłam się.
  • [awatar]
    na_czyta
    Przyjemne historie, które wywoływały uśmiech albo zadumę nad tym co powinno być tak na prawdę dla nas ważne w życiu. Książka napisana w stylu luźnych pogawędek więc czytając ją miałam ciągle w głowie char­akte­ryst­yczn­y głos Pani Katarzyny,jakby siedziała obok i opowiadała o swoich doświadczeniach :) Duża dawka mądrego optymizmu - polecam!
  • [awatar]
    na_czyta
    Dawno nie czytało mi się tak dobrze książki. Po prostu płynęłam kartka po kartce, czując się tak jakbym oglądała dobry polski serial kryminalny. W sumie to chyba najlepszy opis tej pozycji. Wiadomo - tak jak w naszych dobrych filmowych produkcjach- jest trochę za dużo przekleństw, jakiś niepotrzebny wątek, albo też trochę przekombinowane zakończenie ale łykamy go i tak odcinek po odcinku, a po zakończeniu czujemy satysfakcję i niedosyt, że to już koniec. Tak samo jest przy "Żmijowisku". Chmielarz nie tylko zachęcił mnie do przeczytania "Z zimną krwią" Capote'a ale też do nadrobienia swoich pozostałych książek.
Ostatnio ocenione
1 2 3 4 5
...
41
  • Miłość i inne obsesje
    Moriarty, Liane
  • Greenwich Park
    Faulkner, Katherine
  • Angst with happy ending
    Łodyga, Weronika
  • Nieznajomi
    Taylor, C. L.
  • Dublerka
    Paris, B.A.
  • Złodziej dusz
    Jadowska, Aneta
Należy do grup

Ostrzeszów BPMiG
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo