Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
makama
Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5 6
  • [awatar]
    makama
    Autor doskonale oddał atmosferę walk na wschodzie. Tu nie ma nic z bohaterstwa - tu jest tylko walka o przeżycie. Irytująco nazywa jednak partyzantów sowieckich bandytami. Bandytą jest ten, który napadł - Niemiec. Ruscy się tylko bronili. Tak więc • bez współczucia a nawet z pewną nutą satysfakcji czytałem jaki horror przeżywali Niemcy gdy przegrywali. Karma wróciła. Doświadczyli potworności, które wcześniej zgotowali innym narodom. Kto sieje wiatr ten zbiera burzę.
  • [awatar]
    makama
    Dziennik jest opowieścią autorki o koleżankach i kolegach napisana w sposób typowy dla nastolatki. Bardziej ją zajmują wzajemne relacje niż otaczający świat. Kto z kim chodził, która koleżanka wredna, która nie.... Nie tego oczekiwałem. Liczyłem na obszerniejsze opisy ówczesnych, wojennych czasów. Cóż... czego oczekiwać po nastolatce.
  • [awatar]
    makama
    Książka opisuje trudną, wbrew pozorom, pracę fotografa dokumentującego ważne wydarzenia w Polsce i na świecie. Wciąga jak odkurzacz ;-))) Czyta się ją jednym tchem.
  • [awatar]
    makama
    Ciekawa książka pokazująca nieznane kulisy pracy policji. Zarówno prawo jak i sprawiedliwość są tylko w słownikach i na sztandarach jedynie słusznej partii. W realu politycy, osoby na świecznikach i pomniejsi decydenci prowadzą własne gierki i za nic mają paragrafy. Te są tylko dla maluczkich.
  • [awatar]
    makama
    Jest to książka, którą trzeba przeczytać. Wstrząsająca lektura opisująca Wielki Głód na Ukrainie. Pierwsza jej część jest jakby z Orwella. Prawdziwe i tragiczne sytuacje zmieszane z absurdem i groteską ruskiej propagandy. Druga część to jeden wielki horror. Nie ma w polskim słownictwie wystarczająco obelżywych słów by określić barbarzyńskie postępowanie zwyrodnialca Stalina i jego komunistycznych pachołków.
Planowane i pożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo