Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
m4161
Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5 6
  • [awatar]
    m4161
    Świetna proza, genialnie dobrany lektor, dziwne że książka mi dotychczas nieznana.
  • [awatar]
    m4161
    Rewelacyjny lektor i zaskakująca lektura, nie traci na aktualności. Pomimo pozornej płytkości, porusza, szokuje i daje do myślenia tak jakby autor był bezsilny wobec bezkarności psychopatów z pewnych kręgów.
  • [awatar]
    m4161
    Wędrówka ścieżką trudnych ludzkich losów, przeplatanych wątkami humorystycznymi (niezwykłe poczucie humoru) i nagłymi zwrotami akcji,Ciepły i krzepiący głos lektora (świetne wykonanie) umila i sprawia że najgorsze staje się znośne i mniej dotkliwe chociaż odczuwalne. Pomimo kont­rowe­rsyj­nych­ tematów wywołujących dylematy moralne - dzieło godne polecenia.
  • [awatar]
    m4161
    Niezła, daje do myślenia czyli: "pożałowania godny" prawnik(= moja córunia, moja żona i moja sąsiadka- w takiej kolejności i czego można się spodziewać? córunia ok, żona eks i ta trzecia (ma chyba imię?) Hmmmm
  • [awatar]
    m4161
    Na początku entuzjazm, że uda się ale z czasem zdumienie że ani słowa o ekologii, zero rad n.t. zakupoholizmu, ograniczaniu zakupów, jedynie o radykalnym egoistycznym wywalaniu wielu worów z rzeczami prawie bez zastanowienia jak pozbycie się ciężaru bez jakiejkolwiek odpo­wied­zial­nośc­i, zero pomysłów wykorzystania ich do nowych celów, może przeróbki ubrań. Tak jakby rzeczy były tylko dla egoistycznej przyjemności, radości. Nieważne co się stanie z toną rzeczy, chyba ekologia jest obca Japończykom jak tego słucham...lub to wszystko pływa w oceanie (?) Nic nawet o segregacji..
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo