Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Linkin139
Najnowsze recenzje
  • [awatar]
    Linkin139
    Naprawdę interesująca książka. Bardzo ciekawa koncepcja plus naprawdę wyśmienity autor. Kilka wątków, które w zaskakujący sposób łączą się. Do ostatniej chwili nie wiemy, co się wydarzy. Książka opowiada o losach 15-letniego Murga, który żyje w mieście wznoszącym się na linach. Wszyscy dążą do Celu, nie wiedząc, czym on jest. Jedynie chłopca interesuje to, co jest w dole. Drugi wątek opowiada o Johnie żyjącym w zupełnie innym świecie... Naprawdę polecam!
  • [awatar]
    Linkin139
    Genialna część serii. Opowiada o przygodach trójki warszawskich gimnazjalistów, którzy podróżują pomiędzy alternatywnymi światami. Trafiają m.in do Polski, w której jest wielka, światowa Warszawa Zachodnia i nielicząca się jej druga część. Książka naprawdę wciągająca, nie mogłam się od niej oderwać. Naprawdę polecam!
  • [awatar]
    Linkin139
    Ciekawa i wciągająca. Lepsza niż film, co nie jest rzadkością. Bardzo spodobała mi się postać głównej bohaterki, która nie jest kolejną idealną dziewczyną, ale posiada też wady, co czyni książkę lepszą. Bardzo podoba mi się też sam pomysł. Polecam.
  • [awatar]
    Linkin139
    Początek książki był moim zdaniem dość nudnawy. Jednak potem akcja się rozkręciła i wciągnęła mnie na całego. Książka jest bardzo interesująca, inteligentna i ciekawa. Naprawdę polecam.
W trakcie czytania
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo