Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
kingabas01
Najnowsze recenzje
  • [awatar]
    kingabas01
    Bridgertonowie i historia Kopciuszka - połączenie może trochę przewidywalne (jak większość romansów), ale idealnie pasuje do charakteru Benedicta, który niczym książę z bajki pojawia się w życiu Sophie by uratować ją, gdy ta tego potrzebuje. W trzecim tomie istotna waga konwenansów społecznych zostaje utrzymana, ale tym razem dla rodu z tak wyjątkowym statusem rodzina okazała się być ważniejsza niż opinia społeczna. • Historia dosłownie potrafi oczarować czytelnika, wciąga go do ostatnich stron, zakończenie bawi do łez, ale historia mimo płynności języka momentami jest przedłużana trochę na siłę.
  • [awatar]
    kingabas01
    Krit Corbin to zdecydowanie najs­ekso­wnie­jszy­ męski bohater z całej serii Sea Breeze. Na pierwszy rzut oka nie pasują do siebie z Blythe, ale opis samej bohaterki oraz rozwój przyjaźni między postaciami sprawia, że ostatecznie ciężko jest sobie wyobrazić Krit z kimkolwiek innym. Większość współczesnych romansów ma swój schemacie zgodnie, z którym na ostatnie 50 stron książki świat bohaterów wali się, a oni przeżywają bolesne rozstanie, najczęściej z powodu ich głupoty, połączonej z głupim niedomówieniem i głupim zrządzeniem losu (bo samoloty przestają latać w tym samym momencie, co rozładowują się telefony, wysiadają samochody, a internet przestaje istnieć, tak, dokładnie tak to działa)dlatego na plus można zaliczyć, że w tej historii świat bohaterów ulega zachwianiu, ale ale nie powoduje ono, że z dnia na dzień miłość wygasa, a postacie uciekają na drugi koniec świata i unikają kontaktu. Historia warta ponownego przeczytania, szczególnie dla samego Krita, który, no umówmy się, wręcz ocieka seksem.
  • [awatar]
    kingabas01
    Autorka pokusiła się o opowiedzenie niezwykle ciekawej historii o postaci zupełnie innej niż bohaterki romansów jakie znamy. Jess nie jest nieskazitelną pięknością o anielskim sercu, która z niewyjaśnionego powodu przyciąga facetów jak magnes. Jest za to niezależną buntowniczką, która twardo stąpa po ziemi, zna swoją wartość, jest świadoma własnych wad, ale też zalet, które skrzętnie wykorzystuje, szczególnie w kontaktach z mężczyznami. To właśnie jej seksapil przyciąga płeć przeciwną. Książka nie jest nudnym romansem opisującym stadium uczuć zakochanych w sobie do szaleństwa bohaterów. Jest za to porywającą opowieścią o dwójce młodych ludzi, których łączy pożądanie, ale na przeszkodzie ich miłości stoją konwenanse społeczne i własne przekonania.
  • [awatar]
    kingabas01
    Ciekawi, nieprzeciętni bohaterowie. Prosta fabuła, ale relacja między głównymi postaciami rozwija się w sposób wiarygodny. Jako czytelnik rozumiem dlaczego się sobą zainteresowali i jest skłonna uwierzyć, że miłość jaka między nimi powstała jest prawdziwa, a nie przerysowana i od pierwszego wejrzenia. Książka jest lekka, idealna do odpoczynku.
W trakcie czytania
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo