Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
katarzynakat
Najnowsze recenzje
1
...
41 42 43
...
71
  • [awatar]
    katarzynakat
    "Druga szansa" to połączenie powieści obyczajowej z dużą dawką humoru i szczyptą goryczy i miłości. Myślę, że dla mniej wymagających czytelników lektura tej książki sprawi wiele przyjemności, jednak dla mnie miała ona kilka minusów. • Marcie Steele to dla mnie całkiem nowa autorka, a książkę “Druga szansa” wybrałam dzięki interesującemu i bardzo zachęcającemu opisie. Ostatecznie jednak książka wypada dość przeciętnie, brak w niej dynamicznej akcji, mocno naciągana fabuła i mało charyzmatyczni bohaterowie. Poznajemy tu losy trzech osób, które pracują w ekskluzywnym, staroświeckim butiku Chandler, który ma bogatą przeszłość. Poprzedni właściciel zmarł, natomiast jego córka Susanne nie ma zielonego pojęcia jak prowadzić taki biznes. Główna bohaterka Riley to kobieta ambitna, lubi swoją pracę, ma mężczyznę, którego kocha jednak kiedy na jaw wychodzi jego tajemnica jej życie zmienia się diametralnie. Sadie to kobieta po przejściach, próbuje na nowo ułożyć życie bez męża. Jest również Dan, mężczyzna, który usilnie próbuje znaleźć miłość życia na niezliczonej ilości spotkań. Te trzy różne charaktery postanawiają powalczyć o przetrwanie butiku z butami, będą próbowali różnych sposobów na to aby ich plan się powiódł. Jednak książka nie opiera się tylko i wyłącznie na sklepie, akcja wzbogacona jest również życiem prywatnym tej trójki. Poznajemy ich historie, przeszłość, plany na przyszłość oraz lęki i marzenia. Książka jest dobra na wieczorny długi odpoczynek. Nie wymaga zbyt wiele uwagi i skupienia co sprawia, że możemy się odprężyć i zregenerować siły na nadchodzący dzień. Głównym minusem tej powieści było to, że jest zbyt przewidywalna, brakuje tu elementu zaskoczenia ale i samo tempo akcji zostawia wiele do życzenia. Całość po lekturze wydaje się być nijaka, a rozbita akcja i narracja na trzech bohaterów dodatkowo wprowadza wiele chaosu. Osobiście wolałabym aby autorka skupiła się porządnie na jednej postaci, a nie dzieliła uwagę czytelnika na wszystkich występujących w niej ludzi. Dlatego też całokształt książki traci w moich oczach. Myślę, że część z Was nie zgodzi się ze mną, jednak szanuję to. Lektura tej historii, według mnie nie jest stratą czasu aczkolwiek zawsze mogło być lepiej. Pomysł na tę książkę był całkiem ciekawy, a tymczasem nie wyszło to tak, jakbym tego oczekiwała. Mimo wszystko, jeśli jesteście ciekawi tej pozycji, zachęcam Was do sięgnięcia po tę książkę. Jest to dobry pożeracz czasu i z pewnością umili Wam wolną chwilę. • "Druga szansa" to książka dla każdego mniej wymagającego czytelnika. Twój apetyt na lekturę będzie z pewnością zaspokojony, a Ty spędzisz miłe chwile w towarzystwie Riley, Sadie i Dana.
  • [awatar]
    katarzynakat
    Kryminalna historia subtelnie łączy się z tera­źnie­jszo­ścią­ i naszym przywiązaniem do telefonów komórkowych, internetu. Zbyt wiele informacji umieszczamy w tzw. "chmurze", do której osoby nieupoważnione mogą zdobyć dostęp o ile się postarają. Dmitry Glukhovsky ujawnia to, że ktoś obcy, mający tylko nasz telefon jest w stanie odkryć to kim jesteśmy, z kim się przyjaźnimy, co robimy w wolnym czasie, a wszystko to sprawia, że może stać się po prostu nami. To przerażająca prawda, którą ta książka w mocny sposób nam eksponuje.
  • [awatar]
    katarzynakat
    "Oświadczyny" to słodko-gorzka opowieść dwóch kobiet, których losy łączą nie tylko przeszłość ale również przyszłość. To książka określana mianem baśni, które rzeczywiście do niej pasuje. Autorka wprowadza czytelnika w świat tajemnicy i prawdziwego życia. • Tasmina Perry w swojej książce zawarła dwie historie, które miały miejsce w dwóch całkiem różnych czasach. Amy poznajemy w roku 2012, natomiast historię Georgii w 1958 roku. A to co łączy te dwie kobiety to całe sedno książki. Amy poznajemy w trudnym momencie jej życia, jednak pragnie podnieść się i rozpocząć nowy rozdział. Wtedy to na jej drodze pojawia się Georgia Hamilton, tajemnicza starsza kobieta, która z upływem dni coraz bardziej odsłania swoje życie przed nową znajomą. Kiedy wyruszają razem do Nowego Jorku, każda z nich ma inne nadzieje, plany z nim związane. A to, co się tam wydarzy, sprawi, że czytelnik nie może oderwać się od lektury ani na sekundę. Cały wyjazd sprawi, że Amy pozna tajemnicę dostojnej damy i zobaczy, że jej życie da się naprawić. Nareszcie odnajdzie drogę do szczęścia, a Georgia rozwiąże niewyjaśnione sprawy z przeszłości. To wszystko dzieje się na przestrzeni pięćdziesięciu czterech lat, które płynnie przechodzą w jedną płaszczyznę, która uwydatnia wszystkie aspekty życia, różnice społeczne i materialne. Książka pokazuje, że wychowanie dziecka wpływa na jego poczynania w przyszłości i na to jakim później staje się człowiekiem, na przykładzie Georgii widzimy silne, konserwatywne wychowanie, które ukształtowało jej obecny charakter. Książka pozornie wydawać by się mogła bardzo emocjonalna, bądź wzruszająca, jednak nie ma w niej jakichś mocnych emocji, jednak pomimo przewidywalności jej lektura sprawia wiele przyjemności i z zaciekawieniem pochłania się kolejne strony. Myślę, że ta książka trafi w serce każdej czytelniczki. Wiadomo, to w głównej części kobiety mają skłonności do sięgania po książki obyczajowe, romanse. Ta powieść to połączenie wszystkich pożądanych cech, które powinna zawierać dobra książka. Mamy nieszczęśliwą, niespełnioną miłość, nowe życie, przygodę życia, która zmienia cały światopogląd i zestawienie dwóch całkiem innych światów, które w świetny sposób przeplatają się ze sobą tworząc spójną całość. • Tasmina Perry stworzyła przyjemną książkę, która umili czas każdego czytelnika. To powieść idealna jako lektura na wieczór, gdzie można przenieść się w całkiem inny wymiar i odciąć się od rzeczywistości.
  • [awatar]
    katarzynakat
    „Mój ojciec był nazistą” to książka, w której przedstawione są rozmowy z potomkami czołowych przywódców Trzeciej Rzeszy. Czytelnicy mogą poznać takie postacie historyczne jak Hans Frank, Rudolf Höss, Hermann Göring i Erwin Rommel oraz Claus Stauffenberg. Poznamy ich nie tylko z archiwalnych zapisów, ale i z samych wspomnień członków ich rodzin. • Tatiana Freidensson to rosyjska dziennikarka i producentka filmowa. Książka „Mój ojciec był nazistą” powstała na podstawie jej filmu dokumentalnego „Dzieci Trzeciej Rzeszy”. Początkowo, jak sama opowiada nie mogła znaleźć kogoś, kto pomógłby jej w realizacji początkowo filmu, a ostatecznie książki. Wszyscy uważali, że Freidensson nie będzie w stanie „udźwignąć” tego tematu. Moim zdaniem zrobiła to całkiem dobrze. Książka jest obarczona mianem reportażu literackiego, prowadzona jest jako wywiady, listy wymieniane z członkami rodzin przywódców Trzeciej Rzeszy z autorką. Widzimy tam ich żal, krzywdy wyrządzone przez przodków. W każdej z tych osób widać brak zrozumienia dla tego co ich krewni robili w trakcie II Wojny Światowej. Freidensson nie bała się pokazać również tego, jak wydarzenia z przeszłości zmieniły postępowanie i zdrowie psychiczne rodzin. Część wypiera to z pamięci, a u niektórych to wszystko przekształciło się w poważne zaburzenia emocjonalne i psychiczne. Ta książka to dająca do myślenia literatura, która uświadamia, że to co robimy teraz będzie miało swoje efekty w przyszłości, jednak jaki ten skutek będzie, czy pozytywny czy też negatywny, zależy tylko od naszych decyzji. Autorka w niezwykle plastyczny sposób przeprowadza wywiady z rodzinami zbrodniarzy. Pozwala im mówić, ujawniać swoje tajemnice, które sama dopełnia swoimi dygresjami i przemyśleniami, co daje nam jeszcze większy obraz nieszczęścia wydarzeń związanych z wojną, ale i z życiem teraźniejszym. To pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika książek historycznych. Zawiera wiele ważnych faktów, zdjęć, dokumentów, które mogą zaciekawić nawet najbardziej wybrednego czytelnika. Autorka odważnie brnie w obraną tematykę i nie boi się zadać niewygodnych pytań, co sprawia, że książka staje się bardzo wartościowa i szczera. • Polecam tę książkę każdemu, kto lubi odważne książki, przedstawiające prawdziwe życie, losy historyczne i życie realnych osób. Myślę, że każdy z Was, po lekturze tej książki będzie miał bardzo dużo rzeczy do przemyślenia, a to jedna z pozytywnych aspektów czytania książek.
  • [awatar]
    katarzynakat
    "Conviction" to kontynuacja książki autorstwa Corinne Michaels - Consolation. Jeśli nie czytaliście pierwszej części, nie czytajcie tej recenzji. Niestety ale jest pełna spojlerów, których trudno uniknąć, więc szybko nadróbcie zaległości i wracajcie do tego tekstu! • Akcja tej książki rozpoczyna się dokładnie w momencie, w którym poprzednia część się zakończyła, czyli po powrocie męża Natalie. Kiedy to kobieta ułożyła już sobie życie po jego śmierci, rozpoczęła nowy etap, pogodziła się ze wszystkim i pokochała na nowo, teraz wraca mężczyzna, który był jej życiem, mężem, ojcem Aarabelle, facetem, który ją zdradził. Chce być częścią jej życia na nowo. To wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy Liam, ma wyjechać na misję. Oboje po ciężkich przeżyciach wiedzą czym to się może skończyć. Autorka fantastycznie prowadzi całą akcję, lawiruje pomiędzy wydarzeniami i powoli układa życie wszystkich bohaterów w oczekiwany sposób. Książka ta jest pełna miłości i nienawiści, zwyczajnych ludzkich emocji, które towarzyszą nam na co dzień, jednak nie w takich ilościach z jakimi musiała się zmagać nasza bohaterka. Natalie jest na prawdę w strasznie trudnej sytuacji, jakiejkolwiek decyzji by nie podjęła, ktoś będzie rozpaczał. Ten labirynt uczuć doprawiony jest wieloma emocjami, które jeszcze autorka przyszykowała dla czytelnika. To z pewnością najbardziej tkliwa i urocza książka jaką ostatnio czytałam. To pozycja idealna na osób, które lubią płakać, wzruszać się i wczuwać się w rolę bohaterów oraz zastanawiać się jaką decyzję wybrać, aby była ona najkorzystniejsza. Na moje szczęście, od samego początku tej powieści byłam przygotowana na najgorsze. Wiedziałam, że autorka jest w stanie sprawić, że będę żałowała tego, że myślałam o cukierkowym zakończeniu. To co otrzymałam jest dla mnie satysfakcjonujące i z pewnością sięgnę po kolejne części tej historii o ile się pojawią. • Książka ta to pozycja, którą każdy musi przeczytać. Musicie koniecznie poznać tych bohaterów, których się kocha i nienawidzi jednocześnie. To niesamowita mieszanka wszystkiego, co sprawia, że kocham książki!
Ostatnio ocenione
1
...
4 5 6
...
66
  • Hannibal po drugiej stronie maski
    Harris, Thomas
  • Daddy cool
    Ward, Penelope
  • Shuttergirl
    Reiss, CD
  • Lovely Trigger
    Lilley, R. K.
  • Rock Bottom
    Lilley, R. K.
  • Słowo do ciebie
    Steiner, Kandi
Należy do grup

grejfrutoowa
basia.ptasznik
ksiazkomania
ilona3
adisara1
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo