Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
karolina_l
Najnowsze recenzje
  • [awatar]
    karolina_l
    Niezwykle wciągająca historia Beth od trudnego, samotnego dzieciństwa, odkrycie szachów po działania auto­dest­rukc­yjne­. Co zaskakuje, opisy pojedynków szachowych ani nie nudzą ani nie obciążają czytelnika, nawet jeśli o szachach ma się nikłe pojęcie. Przyznam, że po przeczytaniu tej książki aż mnie korci, żeby w końcu nauczyć się w nie grać. Książka z tych zasadniczo pozytywnych i aż się prosi o kontynuację. Polecam!
  • [awatar]
    karolina_l
    Wstrząsająca. W zasadzie to jedno słowo powinno wystarczyć. Wiele osób z nas nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo wybuch w Czarnobylu skaził terytorium Białorusi, jak wiele osób cierpi do dzisiaj i będzie cierpieć w następnych pokoleniach. Warto przeczytać, bo to świadectwa ludzi o jednym z największych katastrof w ostatnim 100-leciu.
  • [awatar]
    karolina_l
    Rewelacyjna, gorąco polecam! Czyta się błyskawicznie, bo losy bohaterki są tak poruszające, a jednocześnie koszmarne, że nie można się doczekać kolejnej strony i kolejnych niespodzianek, bo życie Christine to ciągła niespodzianka, każdego dnia i to zdecydowanie nie w konwencji komedii pomyłek, ale dramatu. To już druga powieść tego autora, która tak mnie poruszyła. Polecam także Drugie życie!
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo