Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
izapom
Najnowsze recenzje
1 2 3
  • [awatar]
    izapom
    Mróz ma bardzo ciekawe pomysły na powieści. W Osiedlu RZNiW pokazuje problemy z jakimi borykają się nastolatkowie. Pierwszy skręt, browarek, slangi i osiedlowy hip-hop. Wciąga i zasakuje na każdym kroku.
  • [awatar]
    izapom
    Detektyw Poriot, główny bohater książek Agaty Christe wraca Orient Expessem z Azji do Europy po pilnym wezwaniu do powrotu. Jadąc pociągiem został poproszony przez jednego z pasażerów o opiekę na d jego życiem, ale Poriot odmówił, gdyż ten człowiek zrobił na nim złe wrażenie. Dzień później kondukror znajduje martwe ciało tegoż człowieka krórego prznięto 12 razy sztyletem. Jak Poriot rozwiąże sprawę? Kim są mordercy i jak wsiedli do pociągu? Do kogo należy ręcznie chawtowana husteczka z inicjałem "H"? Czyżby do pokojówki księżnej lub do uroczej Panny Hubbard? Tego dowiecie się czytając książkę "Morderstwo w Orient Expressie" Bardzo wciągająca powieść, jedna z lepszych, polecam.
  • [awatar]
    izapom
    Super książka, wartka akcja, ciekawe zakończenie, super momenty.
  • [awatar]
    izapom
    Nie szczególnie spodobała mi się ta książka, koniec był prawie do przewidzenia, treść była dla mnie dość monotonna, tak bez ładu i składu. Wolę science fiction i fantasy, niż książki z życia wzięte. Litery w niej są ogromne, teść rozłazi się na wszystkie strony (nie dosłownie). Na serio ledwo dobrnęłam do końca. Ale jeśli ktoś lubi takie klasyki, to droga wolna.
  • [awatar]
    izapom
    To książka, która wciąga, nie można się od niej oderwać, akcja rozgrywa się szybko, a na samym końcu, po pokonaniu kolekcjonera, szukającego Kodu wydaje się, że to już koniec, ale największy dreszcz emocji jest na samym końcu. Kiedy czytałam koniec miała gęsia skórkę. Kiedy już zdejmiesz ją z półki, nie będziesz potrafiła\potrafił jej odłożyć bez doczytania do końca.
W trakcie czytania
Brak pozycji
Należy do grup

Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo