Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
emilka.waszkielewicz
Najnowsze recenzje
  • [awatar]
    emilka.waszkielewicz
    Z książkami mówiącymi o matamtyce problem jest taki, że piszą matematycy - do tego nie trzeba wiele dodawać. Ta książka jednak bardzo mnie zaskoczyła - Amir D. Aczel w przejrzysty i zrozumiały dla "szarego" czytelnika spposób wyjaśnia skądinąd skomplikowany proces dowodzenia tego niezwykłego twierdzenia. Polecam każdemu, kto chce tak jak ja pragnie rozwijać się matematycznie. Przy tym liczę, że w bibliotece znajdzie się więcej pozycji tego typu :)
  • [awatar]
    emilka.waszkielewicz
    Nigdy wcześniej ani nigdy poźniej żadna książka nie porwała mnie tak, jak ta. No, mogłabym zrobić wyjątek dla kolejnych części tej sagi. Soman Chainani to prawdziwy mistrz w swoim pisarskim fachu. • Agata i Sofia to przyjaciółki nie z tej ziemi. Dosłownie i w przenośni - las za światem to nie przelewki. Co cztery lata dwoje dzieci porywanych jest przez tajemniczego Dyrektora do Akademii Dobra i Zła, miejsca, do którego Sofia na przekór wszystkim chce trafić za wszelką cenę. Agata jest dla niej balastem, ale przyjętym z własnej woli, aby dowieść wszystkim, jaka jest jej natura. Hm... czy tak definiowane jest Dobro? Agata zaś rozmawia z Sofią z powodu samotności - jako czarnowłosa dziewczyna z cmentarza nie jest zbyt lubiana. Czy to sprawia, że jest zła? Mimo że dziewczyny różnią się od siebie absolutnie wszystkim a ich przyjaźń staje się mniej wiarygodna z każdą stroną, jest ona jak najbardziej prawdziwa. Pytanie tylko - jak wpłynie ona na Akademię Dobra i Zła? • Książka cudowna i nieustannie zaskakująca. Polecam wszystkim czytelnikom, którzy tak jak ja zanurzają się w książki i nie chcą wypłynąć na powierzchnię. Wszystkim innym zresztą też... :)
  • [awatar]
    emilka.waszkielewicz
    Zaczynając tę książkę, trudno przewidzieć, jak szybko zostanie się z ostatnią stroną w dłoni i pustką w sercu po opuszczeniu kolejnych bohaterów. Robyn Schneider zgodnie ze swoim nazwiskiem tnie na kawałki nasze serca, gdy opisuje zmagania bohaterów z niecodzienną codziennością. • Lane jest przeraźliwie ambitny, a przy tym nie wie, ile traci przy tym jego życie. Swój pobyt w Latham House z początku postrzega jak drzazgę w małym palcu - poboli, ale to tylko drobna niedogodność. Zapomniał jednak, że nie ma miejsca na zdrobnienia, gdy chodzi o stratę przyszłości, która jest dla niego wszystkim. • Sadie to artystka, którą Latham House otworzył ze strony, której dotąd nie znała. Pojawienie się Lane'a w jej życiu odwraca wszystko, co wypracowała - przyjaciół, rytm lekcji, a nawet łamanie zasad - nic już nie będzie takie samo. Pytanie tylko - czy to tak źle? • Ta książka dała mi nowe spojrzenie na stratę - nic nie jest oczywiste, a zwłaszcza ludzie, których spotykamy. Cieszcie się tą książką tak, jak swoim życiem.
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo