Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Dzastinna
Najnowsze recenzje
  • [awatar]
    Dzastinna
    Jest to pozycja dla dzieci starszych, o większej cierpliwości do tekstu czytanego, nie zawierającego już ilustracji. Dzieki większej trzcionce doskonale sprawdza się również jako książka do samodzielnego czytania na początkach czytelniczej kariery. • Książka jest zbiorem 12 powiązanych ze sobą kilk­ustr­onic­owyc­h opowiadań o wyprawie wikinga Tappiego, który próbuje uratować kowala Siguarda i oddać mu magiczny młot (przez który rzeczne skrzaty nieźle narozrabialy) oraz o wydarzeniach, które doprowadziły wikinga do decyzji o opuszczeniu Szepczacego Lasu. Opowiadania są wciągające, zabawne, pełne akcji i interesujących stworzeń. Spotykamy tu trole, leśne duszki, wodniki, wiedźmę Skrzypiche czy jarla Surkola. Poza wartka akcja, dodatkowym atutem jest przesłanie emocjonalne - książka mówi o mocy przyjaźni, o odwadze i o tym, że nawet największy bohater mięwa chwilę zwątpienia. • Myślę, że jest to pozycja warta przeczytania.
  • [awatar]
    Dzastinna
    Książka ukazująca pomysły na lepsze poznanie siebie i sposoby pracy nad sobą. Pisana w sposób prosty i zrozumiały, dostępny dla każdego. Również metody w niej zawarte są dostępne dla każdego, kto chce pracować nad sobą. Myśli ukazane w tej publikacji są raczej oczywiste, ale tak oczywiste, że aż o nich zapominamy i nie zauważamy. Autorka daje przykłady prostych ćwiczen, które mają na celu pomóc nam w zrozumieniu własnych reakcji i własnych emocji oraz pomóc nam zobaczyć.
  • [awatar]
    Dzastinna
    Historia kobiety która dała się wplątać w wspó­łuza­leżn­ieni­e emocjonalne od drugiego człowieka. Opowieść o dwóch twarzach psychopatów - jednej zakłamanej, raniącej, niszczącej; i drugiej - słodkiej jak miód i lepkiej jak pajęcza sieć... O ogromnej sile wspó­łuza­leżn­ieni­a emocjonalnego które, tresowane przez lata manipulacji, nawet próbę zabójstwa wypiera ze świadomości. Ale jest to też historia o wielkiej sile i odwadze, o ciężkiej walce o własne JA. • Historia pisana trochę topornie, przez niewprawnego pisarza, chwilami czyta sie ciężko, mimo że cała książka porusza ważny i interesujący temat.
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo