Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
b.slusarczyk66
Najnowsze recenzje
  • [awatar]
    b.slusarczyk66
    Doskonała pozycja! Pasjonująca historia życia człowieka, syna znanego reżysera, jak wydawałoby się, opływającego od dziecka w luksusach. Nic bardziej mylnego. Bieda, patologiczny ojciec, matka, która robi wszystko aby sytuację zmienić, pracując dodatkowo po godzinach i konsekwencje tego, kreujące to, czego z tej książki się właśnie dowiadujemy. Rozbrajający Misiek, obnażający, bez kamuflowania, wszystkie swoje "wyczyny", oraz moment stanowiący niebywałą cezurę w jego życiu... • Absolutnie polecam, świetnie się ją czyta! To taki przypadek, gdzie zaglądamy na pozostałą do przeczytania część książki martwiąc się, że juz niestety niewiele pozostało.
  • [awatar]
    b.slusarczyk66
    Bardzo ciekawa książka, wyjątkowa historia życia sportowca/skoczka, który nie poradził sobie w życiu prywatnym. Świetnie się ją czyta. Koncentracja na wynikach sportowych, tudzież zawiłościach technicznych tego sportu, którego był genialnym prze­dsta­wici­elem­, została ograniczona do koniecznego minimum. Cała reszta to wyjątkowo ciekawe, choć, w przeważającej większości, przykre losy tego wybitnego jednak zawodnika. • Absolutnie polecam, zakładając, iż jeżeli ktoś "wszedł" w ten tytuł to po prostu powyższą tematyką się interesuje.
  • [awatar]
    b.slusarczyk66
    Książka w formie rozmowy autora z bohaterem. Raczej średnio "napisana" :). • To jednak nie powinno przeszkadzać takim czytelnikom jak ja, dla których seriale z udziałem Henia były częścią naszego życia. Trudno się w niej doszukiwać jakichś wartości artystycznych, jednak wiele ciekawych faktów z prywatnego życia Poldka, Cegiełki, Pikadora można poznać. Choć Heniu, tak ja to oceniam, pewne fakty "popodkręcał", ale taki bywał w swoich rolach. Tak czy inaczej warto powspominać...
  • [awatar]
    b.slusarczyk66
    Tak, ta książka to jedna wielka laurka, jak to zdefiniowała jedna z moich przedmówczyni, Pani Ani, choć nie twierdzę, że Pani Ania nie jest osobą absolutnie bez żadnych skaz. Bardzo ją szanuję, szczególnie za jej obecną niep­rawd­opod­obni­e prawdziwą relację z samą sobą. Szacun!!! Książka natomiast, i to także słuszna uwaga, przywołanej już przeze mnie przedmówczyni, jest swego rodzaju materiałem edukacyjnym dla kandydatów na zawód aktora. Jestem jednak zwolennikiem takich pozycji, które koncentrują się na życiu prywatnym bohatera, oczywiście eksponującym jego zawodowe dokonania, jednak z pominięciem wielu detali dotyczących stricte kunsztu tegoż zawodu.
Planowane i pożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo