Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
agnesto
Najnowsze recenzje
1
...
101 102 103
...
112
  • [awatar]
    agnesto
    Samotna twardzielka (niezamężna panna, która szuka męża i ma z tego powodu wiele żalu do siebie i świata za każde nieudane podejście do mężczyzny) Mary Bee Cudy (w tej roli niesamowita i wspaniała Hilary Swank) ratuje od stryczka dezertera George’a Briggsa (genialny Tommy Lee Jones, którego poznajemy w samych kalesonach i z opaloną twarzą). Ten w zamian za ocalenie przyrzeka, że pomoże jej zrealizować misję, do której została wynajęta przez osadników. Wspólnie eskortują trzy szalone młode kobiety, odesłane przez mężów do bardziej cywilizowanych rejonów Zachodu. Ich wspólna podróż sprzyja wzajemnej bliskości, lecz i ta w konsekwencji się nie udaje. • Film zrealizowany w konwencji westernu stał się hitem festiwali oraz pozytywnym oddźwiękiem wśród widzów. Niebywały scenariusz, scenografia, kostiumy, genialnie aktorzy. Trud pracy jest widoczny ale i efekt niesamowity. Obcujemy z ludźmi innych czasów lecz tematyka rozmów jest wiecznie aktualna. • Polecam koniecznie - warto z wielu względów, nie tylko tych, które wymieniłam powyżej.
  • [awatar]
    agnesto
    Ten film to mieszanka różnych scen ludzi o różnych charakterach, którzy tak na prawdę się nie znają i nie mają ze sobą nic wspólnego lecz łączy ich jedno - gniew i furia w nagłych sytuacjach. Wybuchają wprost i nie są w stanie kontrolować swoich czynów, słów i reakcji. Emocje biorą w nich górę i nie potrafią zawrócić z tej drogi udowadniając swoją rację - nawet jeśli miało by to kogoś zranić, okaleczyć czy nawet zabić. • Lecz to, że film jest o gniewie, złości i wybuchowości dowiedziałam się...z okładki filmu, bo film sam w sobie jest komiczny z naciskiem na \"absurdalny\". Każda ze scen przechodzi w kolejną i widz sam musi rozdzielić je od siebie. Bohaterowie za każdym razem uzasadniają swoją złość i paranoję, nie liczą się z bliskimi - ich emocje są jakby przekoloryzowane by uwypuklić ich niekontrolowane zachowania. Co jednak mają nam, odbiorcom one pokazać? Czego mają nas nauczyć? Nie \"łapię\" przekazu tego film w swoim rozumowaniu, bo skoro sami bohaterowie nie wysnuwają wniosków ze swoich czynów, to i ja nie muszę.
  • [awatar]
    agnesto
    To jest kąsek dla pasjonatów budownictwa, architektury i kultury Hiszpanii.
  • [awatar]
    agnesto
    To jest rozmowa, na podstawie której nakręcono film Bogowie i - zbaczając lekko z tematu - jestem pod wrażeniem "sztuki przerzucenia" tej rozmowy na scenariusz filmu. Niebywałe mistrzostwo i wielka wyobraźnia ... • A rozmowa - to szczery i prawdziwy obraz doktora Religi. Mówi o początkach leczenia, o "rodzeniu" się świadomości wśród środowiska lekarskiego stworzenia należytej kardiochirurgii w Polsce, która będzie dla wszystkich i na wysokim poziomie. Że trzeba uczyć młodych studentów i dawać im szansę na naukę za granicą i by tą wiedzę wdrażali na gruncie polskim. Mówi o sobie jako lekarzu i o sobie, jako pośle i kandydacie na prezydenta. I wiele jego słów dotyczy tego, co się dzieje teraz, gdy Go już nie ma wśród nas - choćby o samym Wałęsie i jego "podpisach" i teczkach, które usuwał już podczas swojej prezydentury... • Film Bogowie oraz książka "Religa : biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga" autorstwa Dariusza Kortko i Judyty Watoły - sprawiły, że pan Religa mnie zaczarował.... Bardzo go cenię mimo, że go już nie ma ... Wspaniały człowiek, nowatorski, pełen zaangażowania i pełen wiary w to, co robił i do czego dążył. Człowiek, z którego należy brać przykład. To wzór prawości.
  • [awatar]
    agnesto
    Film powstał na podstawie powieści. • A jest mocny - takie były przecież lata wojenne i powojenne - i ciekawy i dobrze zagrany. Lecz nie dla każdego widza. Kto bardziej wrażliwy może poczuć wielki strach, wewnętrzny opór i blokadę.
Ostatnio ocenione
1
...
7 8 9
...
98
  • Kolęda prozą albo Bożonarodzeniowa opowieść o duchach
    Dickens, Charles
  • Tosia w Tarapatach
    Maj, Paweł
  • Kot, który nauczał zen
    Norbury, James
  • Śmierć pięknych saren
    Pavel, Ota
  • Dziennik pustki
    Yagi, Emi
  • Vermeer
    Lejman, Beata
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo