Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu
[awatar]
Poznań WBPiCAK
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 61 66 40 873
Województwo: wielkopolskie
Adres: Bolesława Prusa 3
60-819 Poznań
E-mail: wypozyczalnia@wbp.poznan.pl

GODZINY OTWARCIA WYPOŻYCZALNI I PRACOWNI KRAJOZNAWCZEJ

poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek
9:00-18:00

W wybrane soboty.

WBPiCAK zaprasza wszystkich zain­tere­sowa­nych­ miłośników książki do Wypożyczalni przy ul. Prusa 3, gdzie gromadzone i udostępniane są zbiory o charakterze naukowym i popu­larn­onau­kowy­m z zakresu nauk humanistyczno-społecznych, a także prawa, ekonomii, marketingu, informatyki, bibl­iote­kozn­awst­wa i informacji naukowej. Proponujemy również szeroki wybór tytułów z literatury pięknej i beletrystyki. Posiadamy również bogatą ofertę audiobooków, komiksów oraz literatury dla dzieci i młodzieży.

Przy ul. Prusa 3 użytkownicy mają do dyspozycji stanowiska komputerowe z dostępem do katalogu. Realizacja zamówień jest natychmiastowa. Książki są wypożyczane na zewnątrz.

Regulamin Wypożyczalni : www.wbp.poznan.pl

Biblioteka zajmuje się również realizacją zamówień międ­zybi­blio­tecz­nych dla bibliotek publicznych z terenu województwa wielkopolskiego. Rezerwacji można dokonać online poprzez formularz www.wbp.poznan.pl

Od 2010 r. Pracowania Digitalizacji Zbiorów WBPiCAK zaprasza do współpracy biblioteki publiczne Wielkopolski do digitalizacji swoich unikatowych zbiorów i umieszczeniu ich na stronie Wielkopolskiej Biblioteki Cyforwej

WBPiCAK gromadzi też szeroki wachlarz publikacji dotyczących Wielkopolski, w tym dokumenty życia społecznego, które w większości znajdują się w Pracowni Bibliografii Regionalnej.

Zachęcamy także do skorzystania ze zbiorów dostępnych w Pracowni Krajoznawczej, która udostępnia książki, mapy, przewodniki turystyczne, foldery, płyty CD itp. opracowania o tematyce turystyczno-krajoznawczej ze szczególnym uwzględnieniem regionu wielkopolskiego, ale także Polski, Europy i świata.

Od 2021 r. użytkownicy mają do dyspozycji czytelnię, w której mogą korzystać ze zbiorów wszystkich pracowni działu oraz stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu.

Przejdź na stronę biblioteki w portalu w.bibliotece.pl.
kasia-kulpa
anna.ewa.bednarczyk
avelewa
Iga23
beata.kolodziej.gora
skowron5677
zuzulak28
karol.ziolkiewicz
kasia.lesinska
anzelikasaevic
uapasha
m_kmieciak
sieczkokatarzyna
bigbook.pl
miateresa63
aneta.m.rosada
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo