Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Miejska Biblioteka Publiczna w Jarosławiu im. A. Fredry
[awatar]
Jarosław MBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: +48 16 621 55 77
Województwo: podkarpackie
Powiat: jarosławski
Adres: ul. ks. Jakuba Makary 1
37-500 Jarosław
E-mail: biblioteka@mbp.jaroslaw.pl
Siedziba Główna - ul. ks. Jakuba Makary 1, Jarosław.
tel. (16) 621-55-77
biblioteka@mbp.jaroslaw.pl

poniedziałek  9:00 - 16:00
wtorek       10:00 - 18:00
środa        10:00 - 18:00
czwartek     10:00 - 18:00
piątek       10:00 - 18:00
sobota        9:00 - 14:00

Filia nr 4 - os. Kopernika 5, Jarosław.
tel.(16) 621-38-47
filia4@mbp.jaroslaw.pl

poniedziałek  9:00 - 15:00
wtorek        9:00 - 16:00
środa        10:00 - 15:00
czwartek      9:00 - 17:00
piątek        9:00 - 15:00
sobota           nieczynne

Filia nr 2 - os. Skarbowskiego 10, Jarosław.
tel. 502 745 705
filia2@mbp.jaroslaw.pl

poniedziałek  9:00 - 15:00
wtorek        9:00 - 16:00
środa        10:00 - 15:00
czwartek      9:00 - 17:00
piątek        9:00 - 15:00
sobota           nieczynne

Misją Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu jest tworzenie instytucji kultury, dążącej do profesjonalnego rozwoju usług, zaspakajających różnorodne potrzeby użytkowników.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Fredy w Jarosławiu jest samorządową instytucją kultury. Organem prowadzącym jest Gmina Miejska Jarosław. Od 2006 r. na mocy porozumienia pełni funkcję biblioteki powiatowej. Siedziba Główna Biblioteki, gdzie znajduje się Wypożyczalnia dla Dorosłych, Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, Czytelnia Główna i Multimedialna, mieści się przy ul. ks. Jakuba Makary 1.

Na terenie miasta działają również dwie filie biblioteczne; Filia nr 2 przy ul. Skarbowskiego 10, Filia nr 4 na os. Kopernika 5, które obsługują mieszkańców osiedli odległych od centrum miasta. Miejska Biblioteka Publiczna w Jarosławiu jest jedną z nowo­cześ­niej­szyc­h bibliotek na Podkarpaciu. Posiada przestronny, funkcjonalny lokal, jest w pełni skom­pute­ryzo­wana­.
W ramach biblioteki działa nowoczesne Centrum Multimedialne z Czytelnią Internetową i Salą Konferencyjną z funkcją kina i odsłuchem muzyki z wysokiej jakości sprzętu Hi-end .

Biblioteka stale pozyskuje dodatkowe środki finansowe na realizację projektów z Biblioteki Narodowej i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Księgozbiór biblioteki liczy ponad 90 tys. woluminów i jest stale uaktualniany. Oprócz książki tradycyjnej gromadzone są zbiory specjalne, wśród nich kolekcje audiobooków i filmów.
Wszystkie rodzaje zbiorów są opracowane i dostępne w katalogu on-line na stronie internetowej biblioteki.

Naszym czytelnikom proponujemy różnorodną ofertę kulturalną, tj. bogaty księgozbiór, spotkania autorskie, promocje książek, warsztaty, wystawy i konkursy. Wymienione imprezy czytelnicze poruszają tematy z zakresu kultury, literatury, życia społecznego, historii.
Proponujemy również dostęp do e-usług, w tym: elektroniczny katalog zbiorów, internetowe konto czytelnika, system zamawiania i rezerwacji książek oraz dostęp do platform książek elektronicznych.

Biblioteka wspiera proces edukacyjny jarosławskich szkół i palcówek oświatowo-wychowawczych. Przystosowana jest dla osób niep­ełno­spra­wnyc­h ruchowo oraz osób niewidomych i niedowidzących. Naszą ofertę kierujemy do wszystkich grup użytkowników. Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Fredy w Jarosławiu to przyjazna instytucja kultury, udostępniająca mieszkańcom różnorodne zbiory i media, świadcząca usługi z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.
Biblioteka jest placówką wspierającą aktywność użytkowników w zdobywaniu wiedzy i spędzaniu czasu wolnego.

Przejdź na stronę biblioteki w portalu w.bibliotece.pl.
xd920057
renata.lanowy
karolina29
lirio
drabikmagdalena0
pawelhawryszko
macina19
lidiakuca
celina20
r.kasperska
wieslaw.zieba
ad4
kobarynka
jolanta.zwolinska
jandzia8
AsikPal
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo