Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Miejska Biblioteka Publiczna im. Księcia Ludwika I w Brzegu
[awatar]
Brzeg MBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 774169988
Województwo: opolskie
Powiat: brzeski
Adres: ul. Jana Pawła II 5
49-300 Brzeg
E-mail: mbp@brzeg.pl

poniedziałek nieczynna
wtorek 8.00-19.00
środa 8.00-19.00
czwartek 8.00-19.00
piątek 8.00-19.00
sobota 8.00-14.00
(w lipcu i sierpniu w soboty biblioteka nieczynna)

Miejska Biblioteka Publiczna im. Księcia Ludwika I w Brzegu służy rozwijaniu i zaspakajaniu potrzeb czytelniczych społeczności lokalnej oraz upowszechnianiu wiedzy i rozwojowi kultury.
Biblioteka Centralna udostępnia księgozbiór z różnych dziedzin wiedzy, w tym z zakresu ekonomii, prawa, zarządzania, finansów, historii, psychologii i socjologii oraz literaturę piękną dla dorosłych, młodzieży i dzieci. O zbiorach biblioteki informuje elektroniczny katalog. Wszystkie procesy biblioteczne są zautomatyzowane. Czytelnik z dowolnego miejsca po zalogowaniu się przez katalog on-line, może samodzielnie sprawdzić stan swojego konta oraz dokonać prolongaty, rezerwacji lub zamówienia wybranych pozycji. O zbliżającym się terminie zwrotu zbiorów lub dokonanej rezerwacji powiadamiany jest poprzez SMS. Od roku 2022 za pośrednictwem serwisu PayU czytelnik może ze swojego konta dokonać bezpośredniej opłaty za powstałe zaległości dokonując automatycznego odblokowania konta. Dzięki zewnętrznej wrzutni użytkownik biblioteki może samodzielnie dokonać zwrotu książek, a także korzystać ze zbiorów elektronicznych bazy IBUK LIBRA oraz LEGIMI. Biblioteka jest przystosowana do obsługi osób niep­ełno­spra­wnyc­h. Oddział dla Dzieci prowadzi działania mające na celu popularyzację książki i czytelnictwa, w tym m.in. zajęcia biblioteczne z zakresu edukacji czytelniczej i medialnej oraz tematyczne cykle spotkań. Głównymi odbiorcami działań są dzieci z brzeskich szkół i przedszkoli. Filie gromadzą i udostępniają literaturę piękną dla dorosłych, lektury szkolne dla licealistów, poradniki z różnych dziedzin wiedzy oraz literaturę popu­larn­onau­kową­. W niektórych placówkach dostępne są czasopisma przekazane nieodpłatnie przez czytelników.

Przejdź na stronę biblioteki w portalu w.bibliotece.pl.
eddaewelina
barbara.biczysko1
kiniaxs
kaja.medynska
twkolodziejczyk
annachocholowicz77
unga_den
mczekajlo
justyna.pikul87
monika.mozdzen691
Kiria
zmalarowska
agrajczyk91
urszula8
jjwieczorek
piotr15
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo