Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Gminna Biblioteka Publiczna w Goszczanowie
[awatar]
Goszczanów GBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: +48 43 829 82 36
Województwo: łódzkie
Powiat: sieradzki
Adres: Kaliska 19
98-215 Goszczanów
E-mail: gbp.goszczanow@pbp.sieradz.pl

Godziny otwarcia GBP :
Poniedziałek - Wtorek - Środa - 7.30 - 15.30
Czwartek - Piątek - 10.00 - 18.00
Sobota - nieczynne

Gminna Biblioteka w Goszczanowie istnieje od ponad 70 lat - dokładnie od 1946 roku. W ciągu swojej wieloletniej działalności biblioteka zmieniała swoją siedzibę oraz kierowników. Zwiększyła również zakres swojej działalności kulturalnej, dzięki współpracy
z instytucjami kultury i oświaty działających na terenie gminy Goszczanów.

Obecnie funkcję Dyrektora GBP pełni Kamila Frankiewicz.

Zbiory GBP (stan na 31.12.2020 r.):
Literatura piękna - 6580 woluminów
Literatura piękna dla dzieci i młodzieży - 4915 woluminów
Literatura popu­larn­onau­kowa­ - 6427 woluminów

Najnowsze recenzje
1
...
48 49 50
...
92
  • [awatar]
    Goszczanów GBP
    To niewinnie się zaczynająca historia spotkania z nowym, nieznanym światem. • Młoda, dziewiętnastoletnia Ania, dociera jesienią 1992 roku do Paryża. Rozpoczyna studia na Sorbonie i pracę jako opiekunka do dzieci. Wychowana w komunizmie dziewczyna zderza się z zupełnie inną rzeczywistością. Ambitna Ania próbuje dostosować się do nowych warunków. Jej gotowość do poświęceń z biegiem czasu niszczy ją samą i fizycznie, i psychicznie. Trafia na ludzi bez serca i szybko popada w poważne kłopoty. Będzie musiała walczyć o siebie i podjąć bardzo trudne decyzje. Przed nią czas niespodzianek, spotkań z nowymi ludźmi, a przede wszystkim rok pierwszej miłości…
  • [awatar]
    Goszczanów GBP
    „Kiedyś wydawało mi się, że wystarczy ustanowić zasady dotyczące równości, a tkwiące w kulturze relikty seksizmu znikną na zawsze. Muszę przyznać, że się pomyliłam”. • Przyznanie praw, wolność, możliwość decydowania. Te dawne hasła feminizmu zostały przejęte przez społeczeństwo, które podsuwa kobietom wyretuszowaną, niezmiernie zseksualizowaną i coraz węższą wizję kobiecości. Przed kobietami otwiera się mnóstwo szans i perspektyw, ale w rzeczywistości aspiracje wielu młodych dziewcząt ograniczane są przez kulturę, w której jedyną przepustką do sukcesu jest uroda. A jednocześnie coraz częściej przekonuje się nas, że widoczna wokół nierówność jest skutkiem wrodzonych różnic biologicznych a nie czynników społecznych. • „Czasem można odnieść wrażenie, że lalki pouciekały ze sklepów z zabawkami i przejęły kontrolę nad życiem kobiet.” • Na podstawie licznych badań naukowych oraz osobistych rozmów Natasha Walker – autorka przełomowej pozycji The New Feminism i jedna z czołowych komentatorek brytyjskiej kultury – napisała szczerą, pełną pasji i wyjątkowo ważną książkę, która każe nam na nowo spojrzeć na współczesne dziewczyny i kobiety, na seksizm i kobiecość.
  • [awatar]
    Goszczanów GBP
    Ta książka to nie tylko osobiste wyznanie człowieka, który miał ogromny wpływ na obecny kształt naszego kraju, ale przede wszystkim cenna lekcja historii z pierwszej ręki. Według najnowszych badań CBOS Ryszard Kalisz cieszy się, zaraz po prezydencie Bronisławie Komorowskim, największym zaufaniem Polaków. Jest także najchętniej zapraszanym przez media politykiem. Ryszard Kalisz jeden na jeden rozmawia z Krzysztofem Kotowskim ? pisarzem, dziennikarzem i autorem kilkunastu książek i tomików poetyckich. Historia błyskotliwej kariery prawnika, a następnie polityka sekretarza stanu i szefa kancelarii Prezydenta, współautora dzisiejszej Konstytucji, posła, ministra spraw zagranicznych, jednego z liderów SLD.
  • [awatar]
    Goszczanów GBP
    Devon Delaney nie może uwierzyć, że znowu bierze udział w gigantycznej intrydze. Obiecywała sobie, że już nie będzie oszukiwać, ale... Ale czasem okoliczności wymagają kilku kłamstewek, prawda? W trakcie szkolnych warsztatów Luke, nowy chłopak Devon, dzień w dzień rozmawia ze swoją byłą, boską Bailey. Devon chciałaby utrzeć nosa szkolnej piękności. Tylko jak? Plan jest prosty i genialny. Devon, która nie randkowała z nikim poza Lukiem, rozpuszcza plotkę, że chodziła niegdyś z supe­rprz­ysto­jnym­ Gregiem... Jedno niewinne przeinaczenie, cóż może pójść źle? Ups! Nie mija chwila, a okazuje się, że Devon musi mnożyć kłamstwa, by nikt nie dowiedział się, że absolutnie fantastyczny Greg tak naprawdę w ogóle nie istnieje. Nie chodzi już tylko o obciach. Jak zareaguje Luke, gdy odkryje, że Devon jest kłamczuchą?
  • [awatar]
    Goszczanów GBP
    Jest pierwszy dzień listopada, więc dzisiaj ktoś umrze.ö Co roku, na początku listopada na wyspie Thisby odbywa się Wyścig Skorpiona. Jeźdźcy na swoich rumakach, pięknych, ale śmiertelnie groźnych, muszą zrobić wszystko, aby dotrzeć do mety. Stawka jest wysoka ľ życie lub śmierć. W wyścigu bierze udział dwoje młodych ludzi: on ściga się, żeby wygrać, ona żeby przetrwać.
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Należy do grup
  • [awatar]
    Gory

Mrągowo BM
konsorcjum.sowa
LiRcia
AgnieszkaM
kasiajanik2001
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo