Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Biblioteka Miejska w Mrągowie
[awatar]
Mrągowo BM
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: +48 89 743 34 62 ; 57 ; 58 ; 59
Województwo: warmińsko-mazurskie
Powiat: mrągowski
Adres: ul. Warszawska 26
11-700 Mrągowo
E-mail: biblioteka@mck.mragowo.pl

Wypożyczalnia dla Dorosłych: Poniedziałek - piątek 10.00 - 18.00
Sobota 10.00 - 14.00
Czytelnia dla Dorosłych: Poniedziałek, środa, piątek 8.00 - 16.00
Wtorek, czwartek 10.00 - 17.00
Sobota 10.00 - 14.00
Oddział dla Dzieci i Młodzieży: Poniedziałek - piątek 10.00 - 17.00
Sobota 10.00 - 14.00

Najnowsze recenzje
1
...
49 50 51
...
83
  • [awatar]
    Mrągowo BM
    Biuro Dete­ktyw­isty­czne­ Lassego i Mai w "Tajemnict kawiarni" rozwiązuje zagadkę okradania kawiarni w miasteczku Valleby. • Dlaczego polecamy tę książkę dla dzieci i dorosłych. Chociażby dlatego, że Lasse i Maja - od kilku lat utrzymują się w czołówce listy bestselerów literatury dziecięcej w Szwecji!
  • [awatar]
    Mrągowo BM
    Katarzyna Enerlich w czwartej części PROWINCJI... prowadzi czytelnika bezdrożami polskiej prowincji, proponując skosztować jej smaków. Pisze o ludziach i spotkaniach, które okazują się ważne i znaczące mimo, iż przypadkowe. Opisuje polską, ale i swoją prowincję słowami: "Moja prowincja pełna marzeń, gwiazd i słońca... Miejsce na ziemi, w którym mogę robić rzeczy ważne dla mnie i żyć w zgodzie z zegarem natury. Żyję tu i teraz i chcę być szczęśliwa..."
  • [awatar]
    Mrągowo BM
    "Inne szkice pruskie : szkice z dziejów Prus Polskich i Książęcych" • profesora Janusza Małłka - to zbiór 25 artykułów z zakresu historii Prus Książęcych i Królewskich w czasach wczesnonowożytnych. • Książka stanowi drugą część edycji najważniejszych artykułów Profesora. Pierwsza - zatytułowana "Moje Prusy, moje Mazury" - ukazała się Oficynie "Retman" w 2009 roku jako 15. tom "Mojej Biblioteki Mazurskiej"
  • [awatar]
    Mrągowo BM
    „Wrony w Ameryce” to lekka opowiastka o pobycie autora Marcina Wrony korespondenta telewizji TVN w Stanach Zjednoczonych. • Inaczej to relacja z parę lat amerykańskiego życia polskiej rodziny chcącej, wbrew wszelkim przeciwnościom zachować swą tożsamość.
  • [awatar]
    Mrągowo BM
    Grażyna Jagielska,żona korespondenta wojennego i reportera "Gazety Wyborczej" Wojciecha Jagielskiego w swojej książce "Miłość z kamienia" w przejmujący sposób pokazała studium o uczuciu, które prowadzi do obłędu i strachu o bezpieczeństwo męża. • Przejmującą i bezpretensjonalna opowieść kobiety, która od wielu lat przygotowuje się na śmierć męża.
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
beata.e.duszynska
Katriina
elzbietanyga2
noni31
anetab01
asja561
wolosz.roman
ewolek1
DorisP
aniacyganka
mmm
Olsztyn MBP
Keith
Wyborcy.PISu
wojciech
kamilatocek
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo