Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Biblioteka Publiczna w Zielonkach
[awatar]
Zielonki BP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 12 418 41 24
Województwo: małopolskie
Powiat: krakowski
Adres: Budynek CIS, ul. Galicyjska 17A
32-087 Zielonki
E-mail: bp.zielonki@interia.pl

poniedziałek: 12.00 - 20.00
wtorek: 08.00 - 16.00
środa: 12.00 - 20.00
czwartek: 08.00 - 16.00
piątek: 12.00 - 20.00
sobota: 10.00 - 14.00

Biblioteka Publiczna w Zielonkach zapewnia dostęp do dorobku nauki i literatury polskiej oraz światowej. Dysponujemy bogatym księgozbiorem, z dużą liczbą nowości, nierzadko trudnych do dostania w bibliotekach Krakowa.

Nasza instytucja to nie tylko miejsce promocji książki i czytelnictwa, ale także centrum integracji lokalnej społeczności. W swojej ofercie mamy różnorodne wydarzenia kulturalne, służące zaspokajaniu potrzeb informacyjnych i edukacyjnych mieszkańców gminy Zielonki oraz osób przebywających na jej terenie. W bibliotece funkcjonują Dyskusyjne Kluby Książki, odbywają się spotkania autorskie i wieczory poetyckie, organizowane są bezgotówkowe wymiany książkowe. Nasi mali czytelnicy regularnie biorą udział w kreatywnych spotkaniach z literaturą: lekcjach bibliotecznych, zajęciach literacko-plastycznych, akcjach i konkursach propagujących modę na czytanie. Aktywizujemy naszych użytkowników poprzez bogatą ofertę warsztatów artystycznych i ręko­dzie­lnic­zych­ dla wszystkich grup wiekowych.

Przy bibliotece istnieje również Izba Regionalna w Zielonkach, która prowadzi działania związane z projektami wspierającymi zachowanie dziedzictwa kulturowego wsi podkrakowskiej, a także z promocją i upow­szec­hnia­niem­ wiedzy o lokalnych zwyczajach ludowych. W swoich zbiorach posiadamy zabytkowe stroje krakowskie wg wzoru „od Zielonek”, pięknie malowane skrzynie krakowskie, elementy umeblowania tradycyjnego domostwa i sprzęty gospodarcze oraz bogatą kolekcję obrazów w typie oleodruków.

Przejdź na stronę biblioteki w portalu w.bibliotece.pl.
k.jasinski
alicja.grzyborowska
mbarta
atdk
jovnica
zylarenata
katarzyna.kt
anetka109
mastela.barbara
szczepanik
bednarczyka
betafor
Edziab
wojcik2
beatakrawczyk.80
annafs1
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo