Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Wyższa Szkoła Integracji Europejskiej
[awatar]
Szczecin WSIE
Rodzaj: Uczelnie niepubliczne
Telefon: 91 42-333-11
Województwo: zachodniopomorskie
Adres: ul. Mickiewicza 47
70-385 Szczecin
E-mail: bwal@wsie.pl

I. Tydzień zjazdowy:

Pon: ZAMKNIĘTE
Wt: o8.oo – 16.oo
Śr: o8.oo – 16.oo
Czw: o8.oo – 16.oo
Pt: 12.oo – 16.oo
Sob: 10.oo – 14.oo

II. Tydzień niezjazdowy:

Pon – Czw: o8.oo – 16.oo
Pt: o8.oo – 12.oo

Biblioteka Wyższej Szkoły Integracji Europejskiej istnieje od 1999.
Pod koniec 2010 roku, ruszyły prace przebudowy Biblioteki WSIE, znajdującej się na poddaszu Uczelni. Na samym początku Biblioteka zajmowała całe poddasze tj. ok. 400 m2. Podczas roku akademickiego 2009/2010 zostało „wykrojone” z powierzchni Biblioteki około 40 m2 pod biura dla Administracji budynku. Dało to podłoże pod pomysł ogólnej przebudowy Biblioteki, tak, aby była bardziej przyjazna studentom. Postanowiono „otworzyć” poddasze budynku dla studentów na zasadzie „świetlicy” nazwanej Integralnią. Koncept przewidywał przesunięcie regałów bibliotecznych w jeden róg poddasza oddzielając je automatycznymi roletami, co pozwoli na zamknięcie księgozbioru bez konieczności zamykania całego poddasza. Przy okazji wygospodarowano jeszcze kolejne 20 m2 pod następne biuro. Księgozbiór przesunięto na ok. 96 m2 co dało 244 m2 powierzchni do wykorzystania przez studentów. Zakupiono dwa zestawy wypoczynkowe (tj. sofa plus dwa fotele) oraz kupiono pięć stołów, dwadzieścia krzeseł i dwa małe stoliki do zestawów wypoczynkowych. Zamontowano telewizor na którym można oglądać prezentacje multimedialne czy filmy. Uruchomiono nowe trzy stanowiska komputerowe dla studentów oraz wygospodarowano miejsce na kafejkę, gdzie serwuje się świeżą kawę oraz napoje, kanapki i sałatki. Wszystko aby umilić studentom przebywanie w naszej Uczelni. Powstanie Integralni zadziałało mobilizująco na naszych studentów. Stworzenie klimatu przytulności w Integralni spowodowało znacznym wzrostem odwiedzin w Bibliotece.
Oprócz funkcji bibliotecznej, Integralnia pełni też funkcje dydaktyczno – kulturalną. W Integralni przeprowadzane są zajęcia dydaktyczne jak i projekcje filmów.
Integralnia otwarta jest cały czas jak otwarty jest budynek. Korzystają z niej także kursanci kursów językowych Goethe-Institut.

Przejdź na stronę biblioteki w portalu w.bibliotece.pl.
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tej biblioteki.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo