Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Klub z Kawą nad Książką
[awatar]
kzknk

Grupa dla członków i sympatyków krakowskiego Klubu z Kawą nad Książką!
Zapraszamy na dyskusje o ulubionych książkach. Co miesiąc wybieramy jedną propozycję, o której rozmawiamy przy filiżance dobrej kawy.

Więcej o działalności Klubów na stronie Fundacji Miasto Słów:
www.miastoslow.pl

Ekspozycja

Wszystkich miłośników kryminałów i dobrej kawy zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu z Kawą nad Książką, na którym będziemy rozmawiać o powieśći "Pochłaniacz" Katarzyny Bondy.

Kiedy? 07.08.2016, godz. 12:00
Gdzie? Szafa Pełna Książek, ul. Krakusa 7, Kraków

Zapraszamy!

Komentarze (0)

Kolejne spotkanie klubu odbędzie się w niedzielę 15 maja 2016. Przedmiotem dyskusji będzie książka "Blackout" Marca Elsberga.

Spotykamy się w Szafie Pełnej Książek na ul. Krakusa 7 o godzinie 12:00.

Zapraszamy!

Komentarze (0)

Zapraszamy wszystkich chętnych na pierwsze spotkanie krakowskiego Klubu z Kawą nad Książką w dniu 17 kwietnia 2016 o godzinie 12:00.
Naszą lekturą będzie "Droga" Cormaca McCarthy'ego.
Miejsce spotkania to "Szafa Pełna Książek", księgarnia-anykwariat przy ul. Krakusa 7.

Do zobaczenia!

Komentarze (0)
1 2
Właściciele
Administratorzy
Redaktorzy
Członkowie
  • [awatar]
    mysior
  • [awatar]
    wojciech
  • [awatar]
    iza.toma
  • [awatar]
    pyznarm
  • [awatar]
    PannaDominika
Pokaż listę (6)
Forum grupy

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tej grupy.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo