• Książka super, bardzo mi się podobała i czekam na II część: The Magic Misfits: The Second Story (The Magic Misfits, 2)
  • Carter Locke to tylko mały chłopak. Zna jednak wiele przeróżnych sztuczek. Potrafi na przykład sprawić by monety oraz karty zniknęły. W pewnym momencie sam postanawia się ulotnić. Wykończony pobytem u swego antypatycznego wuja ucieka do małego miasteczka, w którym obecnie trwa wielki festyn. Podczas festynu podstępna trupa pod przykrywką wykonywania niewinnych trików planuje rabunek bezcennego klejnotu. Dziwnym zrządzeniem losu główny bohater spotyka na swej drodze troje utalentowanych dzieciaków. Są równie zawadiackie w swych pomysłach jak sam Carter. Jak się okazuje niejednego asa skrywają w rękawach. Dzieciaki wraz z duetem przebojowych komików zdają się tworzyć naprawdę zgraną paczkę. Ich celem jest pokrzyżowanie planów bandziorów, chcących skraść szlachetny kamień. Z pomocą bohaterom przychodzi tajemniczy sztukmistrz. W starciu z niebezpieczną trupą mali magicy mają okazję poznać siłę prawdziwej przyjaźni, a nawet otrzymać szansę uwierzenia w istnienie prawdziwej magii!!!
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo