• Książkę czyta się ciężko . Przereklamowana
  • Historia bardzo ciekawa i wciągająca.Rodzialy opisujące prawnicze kulisy przejęcia firmy są strasznie nudne i pogmatwane dla przeciętnego czytelnika i zwyczajnie nieinteresujące.
  • Z powodu lata duże opóźnienia występują. We wszystkich aspektach. Czytania książek i pisania opinii o nich. Również. tak więc: jestem zadowolony. Czego oczekiwałem, to dostałem. A taka sytuacja, nieczęsta przecież, daje, podczas klecenia opinii, sześć gwiazdek na starcie. Kolejna pochwała należy się za para-dokumentalne ujęcie tematu. Dialogi, prawdziwe czy wymyślone, łamią monotonię czytania a dodatkowo, nieźle napisane, przyspieszają akcję. tak wiec: kolejna gwiazdka. I jeszcze jedna: za to przeczytałem całą książkę, od deski do deski. Żeby wymusić na mnie taka zajadłość, zaprawdę trzeba się postarać. A autorka postarała się. Wybitnie. • Mógłbym pewnie tak długo. Dodawać. Ale osiem(?). Jeżeli pomyliłem się w rachunkach to trudno. Ja tak mam. Ergo: osiem wystarczy. Specjalnie, osobno, polecać nie muszę. • No. Raczej. opinia na LC.
  • Książka wybitnie nudna. Prawie 500 stron szczegółowych opisów koneksji (nie tylko biznesowych) całego rodu i ludzi z całego otoczenia Guccich. Plus głęboka analiza materiałów prasowych. Gdyby nie film, na pewno nie zechciałabym zgłębiać tej historii. Zazwyczaj to film jest znacznie gorszy od książki. Tutaj mamy sytuację odwrotną. Film jest świetnie zmontowany, nowocześnie, podziwiamy piękne stroje i wnętrza. Jest momentami zabawny w całej tej kolorowej dramie... Książka natomiast jest zbiorem suchych faktów. Nic nie dzieje się chronologicznie. Zawiera rozdziały niczym jakaś 'rozprawka'. Teraz rozumiem, że te tłumy Czytelników oczekujących na tą pozycję to na pewno efekt/zasługa filmu :)
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo