• Kontynuacja historii Jacka i Sydney.Kolejna książka o miłości i namiętności rodem z Hollywood. Bogaci, piękni i seksowni. Czyta się szybko, lektura na wieczór do przeczytania na raz.
  • "Tylko dla Ciebie" to książka idealna na nadchodzące zimowe, mroźne wieczory. Wprowadza nas w gorący klimat dwóch przeciwstawnych charakterów oraz niebezpieczeństw, na które narażone są związki na odległość. Czy relacja Sydney i Jacka ma szansę na zbudowanie solidnych fundamentów, tak aby ich miłość przetrwała bardzo trudny czas? • Sydney i Jack to para, która z przelotnej znajomości stworzyła cudowny związek. Pomimo przeciwności losu, o których mogliśmy przeczytać w poprzedniej części, postanowili spróbować realizować swoje plany i marzenia, jednocześnie nie skreślając swojej miłości. Główna bohaterka, wraz ze swoją przyjaciółką Sienną wyruszają w wyśnioną międzynarodową trasę koncertową wraz ze znanym zespołem, która ma być początkiem ich zawrotnej kariery. Dla Sydney, poza radością ze spełniania własnych pragnień, będzie się to wiązało z tęsknotą, opuszczniem i osamotnieniem, bo mężczyzna jej życia, nie będzie mógł z nią podróżować. To też stanie się trudnym egzaminem dla Jacka, jego zaborczości, zaufania i chęci kontroli wszystkiego, co dotyczy jego ukochanej. Autorka nie oszczędziła również jego, sprawiając, że dotychczasowe życie, jakie znał, w co wierzył, legło w gruzach. Mężczyzna będzie musiał przewartościować swoje plany i wszystko to, co do tej pory uważał za pewnik. Vi Keeland ma niesamowicie przyjemy styl pisania. Tworzy książki, które są wciągające, dynamiczne i jednocześnie sprawiają wiele przyjemności, pomimo, że momentami są bardzo przewidywalne. "Tylko dla ciebie" to historia o miłości, życiu, bliskości drugiej osoby i zaufaniu, które musi być podstawą każdej relacji. Moim zdaniem ta część jest zdecydowanie lepsza niż "Tylko twój". Tam akcja okrojona z każdej możliwej strony skupiła się tylko na przelotnym romansie, natomiast tutaj mamy pełną emocji, napięcia i zwykłych ludzkich tragedii i zmartwień opowieść o rodzącym się uczuciu i poznawaniu drugiego człowieka, a rodząca się sława i kariera nie staną na drodze do szczęścia głównych bohaterów. • Podsumowując, jest to pełna intryg, życiowych zakrętów oraz dylematów historia, po brzegi wypełniona emocjami, pożądaniem i namiętnością. Z całą pewnością pomoże się zrelaksować po ciężkim dniu.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo