• Historia opowiada o losach Kamili. Tytułowa bohaterka ma około 24 lata i jest po ciężkich przejściach i złamanym sercu. • Gdy miała 16 lat nieszczęśliwie się zakochała i ukochany ją porzucił z dnia na dzień. W tym samym czasie mama dziewczyny ginie w wypadku. Kamila trafia pod opiekę Cioci. • Minęły lata, a dziewczyna cały czas kocha i cały czas wysyła maila do Jakub. To jedyny kontakt do mężczyzny, ale on. mimo tego że czyta te wiadomości nigdy na nie nie odpowiada. • Kamila szuka pracy i pewnego dnia o mały włos nie zostaje wywieziona za granicę podobno na szkolenie. Dziewczyna pisze do Jakuba maila, on odkrywa w jakie kłopoty może się dziewczyna wpakować. I postanawia pomóc dziewczynie. • Kamila w końcu nie trafia na lotnisko. • Jaka tajemnica kryje się w tej historii - zapewniam, że jest i to nie mała. Dlaczego Jakub nagle zniknął. Czemu nie odpisuje na maile przez osiem lat. • Historia jest naprawdę ciekawa. Pełna zwrotów akcji i nieprzewidywalna. Niestety nie do końca historia zostaje rozwiązana , trzeba przeczytać kolejny tom co też z przyjemnością zrobię.
  • Super książka na jesienny wieczór. Czyta się jednym tchem
  • Słabe,literatura dla młodzieży
  • Pierwsza książka z serii kwiatowej Katarzyny Michalak. Główną bohaterką jest kobieta, dokonująca radykalnych zmian w swoim życiu. Autorka po raz kolejny przedstawia trudną drogę życiową bohaterki, dzięki której dokonuje się jej wewnętrzna metamorfoza. • Jest to historia młodej, zakochanej dziewczyny, która mieszka u cioci. Niestety wymarzony ukochany zostawia Kamilę i nie daje znaku życiu. Pewnego razu, los uśmiecha się do niej i daje szansę, którą postanawia wykorzystać. Zdobywa pracę, której nigdy by sobie nie wyśniła. Z drobna pomocą, której nie jest świadoma, jej marzenia zaczynają się spełniać. • Jest to jedna z tych powieści, które czyta się jednym tchem, przeżywając wszystkie wydarzenia wraz z bohaterką. Jak zwykle autorka oddaje szereg emocji, radości, smutku, które towarzyszą jej postaciom. Uważam, że z wielu innych książek Katarzyny Michalak, ta nie jest najlepsza, ale warto przeczytać.
  • Na pierwszy ogień proponuję "Ogród Kamili" Katarzyny Michalak - Pełna ciepła książka, która czyta się sama. Zaskakująca akcja, która wciąga a na dodatek piękne opisy róż. Kamila – główna bohaterka powieści, to skromna i trochę zagubiona mieszkająca u ciotki Łucji dziewczyna. Los rzeczywiście nie był dla niej łaskawy. Przeżyła ona bowiem wielkie miłosne rozczarowanie, kiedy to zakochana w pewnym mężczyźnie, została porzucona bez słowa wyjaśnienia. Od tego czasu, pomimo iż minęło już 8 lat, dziewczyna stale pisze do ukochanego listy, na które niestety nie dostaje odpowiedzi. Pewnego dnia Kamila znajduje pracę polegającą na remoncie starego budynku willi Sasanki, którą ma urządzić po swojemu. Doskonałe warunki zatrudnienia, wysokie wynagrodzenie i puchate konto - są dla bohaterki odrobiną nadziei na lepsze jutro. W pewnym momencie Kamila odkrywa, że prezesem firmy, w której pracuje, jest niezwykle przystojny mężczyzna o imieniu Łukasz, który od pierwszego spotkania ma na nią niesamowity wpływ. Kamila zdaje sobie sprawę z tego, że powoli zaczyna się zakochiwać, ale dziwne zachowanie prezesa jest jednak ciężkie do zrozumienia, choć chwilami wydaje się, że Łukasz także coś do niej czuje. Nie wie jednak tego, że oczarowany nią mężczyzna nie może sobie pozwolić na jej miłość, bo wiążą go pewne tajemnicze zobowiązania. Jak potoczą się ich dalsze losy? Czy Kamila odnajdzie w końcu upragnione szczęście? W książkach Katarzyny Michalak nic nie jest do końca pewne, ponieważ akcja bywa zmienna jak kameleon. Jak będzie w tej książce? Zachęcam do przekonania się. Czyta się szybko nawet nie zdając sobie z tego sprawy, dociera się do ostatniej strony, gdzie lekko nied­opow­iedz­iane­ zakończenie podsyca apetyt na więcej, czyli na "Zacisze Gosi"
  • Rewelacja...
  • Jak zwykle nieoceniona Pani Katarzyna porywa i nie da się oderwać od książki. Zakończenie a właściwie jego brak bardzo mnie rozczarowało. Mam nadzieję, że druga część Zacisze Gosi przyniesie odpowiedzi na pytania o los Kamili, Jakuba i Łukasza
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo