Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Oleska Biblioteka Publiczna
[awatar]
Olesno OBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: +34 358 28 34
Województwo: opolskie
Powiat: oleski
Adres: ul. Aleksandra 5
46-300 Olesno
E-mail: bibliosfera@olesno.pl

Wypożyczalnia Główna czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:30 - 18:00, w soboty w godz. 8:00 - 13:00.
Ostatnia przedwakacyjna biblioteczna sobota w Wypożyczalni Głównej: 21 VI 2025 r. W soboty zapraszamy po wakacjach.


bibl­iote­kaol­esno­.pl

Oleska Biblioteka Publiczna - w Internecie od 2000 roku.

Internetowa Biblioteka Olesno: bibl­iote­kaol­esno­.pl

Biblioteka Olesno również na Facebooku i Instagramie

Województwo: opolskie
Powiat: oleski
Adres: ul. Aleksandra 5
46-300 Olesno
E-mail: bibliosfera@olesno.pl

Od kilku dni nieco inaczej wygląda nasz katalog, a zmiany nie ograniczają się tylko do wyglądu. Teraz wyszukujący mogą liczyć na to, że katalog podpowie im, czego szukać.
Klik: wp.me
obrazek

Komentarze (0)

"Honoraria i arcydzieła: Powieści Turgieniewa – 500 rubli za arkusz […] Zbrodnia i kara – 150 rubli za arkusz. Jak z tego widać, Dostojewski nie należał do najlepiej zarabiających pisarzy".
Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej literaturze XIX wieku. Za przewodnik (i przewodnika) wybraliśmy nasz ulubiony podręcznik „Literatura powszechna według Jana Tomkowskiego”. Wystawa w holu OBP albo w wersji internetowej - klik: wp.me
obrazek

Komentarze (0)

W Oleśnie już nie tylko pizza na telefon, teraz również książki z Oleskiej Biblioteki Publicznej na telefon. W przeciwieństwie do pizzy ta strawa (duchowa) nie tuczy! – przekonywał 27 lutego Kurier Opolski w TVP 3 Opole. Klik: wp.me
obrazekobrazek

Komentarze (0)

"Skorzystałem z kilkugodzinnego postoju, ażeby zrobić przegląd mojej biblioteki. Dostrzegam – ku wielkiemu żalowi – że nie zabrałem ze sobą autorów, którzy w tych stronach byliby mi najbardziej przydatni."
Jan Potocki nie wyruszał w podróż bez starannie skompletowanej biblioteki podróżnej! Klik: wp.me
obrazekobrazek

Komentarze (0)

info
Szczegółowy regulamin usługi jest dostępny tutaj: wp.me

Komentarze (0)

Uczniowie PSP nr 3 czytają i przeczytane książki polecają. Jakie? Można sprawdzić - klik: wp.me
foto

Komentarze (0)

Najnowsza powieść Jacka Dehnela to książka niezwykła! Niezwykła w wielu wymiarach – tak treściowych, jak i formalnych. Zajmująca jest jej fabuła, niezmiernie interesująca jest jej bohaterka, ciekawe są budowa i kompozycja tej książki, przekonujący jest jej język. Nie dziwi, iż „Matka Makryna” to utwór, który znalazł się w ścisłym finale nominowanych do prestiżowej literackiej Nagrody Nike 2015 roku.
O książce pisze Gabriela Kansik z oleskiego Dyskusyjnego Klubu Książki. Klik: wp.me
okładka

Komentarze (0)
WYDARZENIE
2016-2-16
T17:30
Oleska Biblioteka Publiczna 50.88049 18.42131 ul. Aleksandra 5 46-300 Olesno

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
Temat dyskusji: Twórczość Marka Hłaski
16 lutego (wtorek)godzina 17.30
dkk

Komentarze (0)

"Akademia mieści się w samym końcu ulicy Czekoladowej i zajmuje duży, trzypiętrowy gmach, zbudowany z kolorowych cegiełek. Na trzecim piętrze przechowywane są tajemnicze i nikomu nie znane sekrety pana Kleksa. [...] Na parterze mieszczą się sale szkolne, w których odbywają sie lekcje, na pierwszym piętrze są sypialnie i wspólna jadalnia, wreszcie na drugim piętrze mieszka pan Kleks z Mateuszem, ale tylko w jednym pokoju, a wszystkie pozostałe są pozamykane na klucz."
Wraz z uczennicami i uczniami PSP nr 3 zapraszamy do Filii dla dzieci na zwiedzanie Akademii Pana Kleksa.
Wirtualnie zwiedzać można tutaj - klik: wp.me

obrazek

Komentarze (0)

No i czas na ostatnie podsumowanie 2015 r. - najładniejsze okładki książek dla dorosłych. Klik: wp.me
O ile z książkami dla dzieci nie było kłopotu, o tyle większość dorosłych okładek to najwyżej sprawnie wykonane opakowania książek. Coś jednak udało się wybrać. Co? Klik: wp.me - oto najpiękniejsze książki 2015 r. z naszej, bibliotecznej półki.
obrazek

Komentarze (0)
1
...
47 48 49 50 51 52 53
...
70
wojciech
Opole MBP
Stanomino GBP
Anto
Ilona456
karina.l
biala-roza
AgaDu
Rene
tynaklb
wit-ar
Iwan_fiodorow
alaalicja81
linka2005
gabriela.sykulska
olga.sp1
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo