26.03.2024Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to wyjątkowe święto, ustanowione przez IBBY (Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych) , które ma na celu promowanie wartościowej literatury i grafiki dla najmłodszych. Każdego roku, 2 kwietnia, w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena, celebrujemy magię czytania.
„Przemierzaj morza na skrzydłach wyobraźni” - to hasło tegorocznego święta książki.
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to doskonała okazja, aby zainspirować młodych czytelników. Podpowiedzi do działań mogą Państwo znaleźć na naszej wirtualnej tablicy Padlet, która jest bogatym źródłem pomysłów i materiałów. Zachęcamy do korzystania z niej, aby odkrywać nowe książki i aktywności związane z literaturą dla dzieci.
padlet.com
2024MDKdD.png


2024MDKdD.png 2024MDKdD
png, 418 KiB, 425x600
Komentarze
  • Cześć przyjaciele!

    Chcę podzielić się z Tobą doskonałym źródłem zakładów sportowych - Mostbet! Korzystam z ich usług od dłuższego czasu i śmiało mogę polecić to kasyno wszystkim fanom emocji i sportu. Tutaj znajdziesz ogromny wybór wydarzeń i wysokich kursów, a także przyjazny dla użytkownika interfejs i szybką pomoc. Dołącz do mnie w Mostbet mostbet-pl.pl i zacznij zarabiać na swojej wiedzy sportowej już dziś!

    04.04.2024 17:08:50
    [awatar]
    bmelnicenko02

Dodaj komentarz
Oborniki PBP
bmelnicenko02
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo