17.04.2023Z cytatem: "Pan Wyrazisty" / Książki do pary

"Przez długi czas niepoliczalne wizerunki Pana Wyrazistego wędrowały po sieci. [...] Im więcej "klik, klik, klików", tym bardziej bladła wyrazistość Pana Wyrazistego."

obrazek

Czy Pan Wyrazisty odzyska swój utracony skarb – nieskazitelnie piękną twarz? Czy ci, których spotka w mrocznych zakamarkach dzielnicy na przedmieściu, pomogą mu znaleźć rozwiązanie? Czy świat będzie na powrót go podziwiał, a on sam będzie znowu dla siebie jedyny i wyjątkowy?

1) Pan Wyrazisty / Olga Tokarczuk ; [ilustracje] Joanna Concejo. Format, 2023.
2) Nota wydawcy

Olga Tokarczuk w naszym katalogu: bit.ly
"Pan Wyrazisty" w katalogu: www.olesno-bp.sowa.pl
Czytaliśmy w DKK: bibl­iote­kaol­esno­.pl


KSIĄŻKI DO PARY

obrazek

  • The yes brain : mózg na tak : jak kształtować w dziecku ciekawość świata, odporność psychiczną i odwagę / Daniel J. Siegel, Tina Payne Bryson ; tłumaczenie Melania Gruszczyńska. - HarperCollins Polska, 2018
    www.olesno-bp.sowa.pl
  • Umysł bez granic : ucz się, zmieniaj siebie i żyj bez ograniczeń / Jo Boaler ; przełożył Artur Ubik. - HarperCollins Polska, 2019.
    www.olesno-bp.sowa.pl
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Olesno OBP
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo