06.05.2021Zabawy z książką

W sobotę 8 maja 2021 r. zapraszamy do naszej Biblioteki przy ul. Bułgarskiej 19 na "Zabawy z książką".
W programie:

  • 10.00 - zajęcia relaksacyjne z wykorzystaniem jogi - „Joga z książką”. Uczestnicy wykonają kilka typów pozycji, trzymając książkę różnymi częściami ciała. Strój sportowy nie jest konieczny.
    Prowadząca: Paulina Urbańczyk, fizjoterapeutka z umiłowaniem do jogi, maratonka. Czekamy na Was, udział w zajęciach jest bezpłatny.
  • 11.00 - warsztaty z kaligrafii, które poprowadzi Bożena Andrzejewska - nauczyciel bibliotekarz PBP w Poznaniu.
  • 12.00 Warsztaty uważności pod hasłem: "Uważność dla wszystkich, mądrość, która może dać Ci spokojny umysł, jasne myśli i radość". Zajęcia poprowadzi Barbara Misiarz – nauczyciel bibliotekarz PBP w Poznaniu.
  • 12.00 - gry i zabawy z książką: bawimy się słowami, łamańce językowe, rymowanki, improwizacje ruchowe przy czytaniu. Poprowadzi je Wioletta Stępczyńska nauczyciel bibliotekarz PBP w Poznaniu.

Zajęciom towarzyszyć będzie promocja nowości książkowych dla dzieci i młodzieży, nauczycieli i rodziców (stoisko w Wypożyczalni).
Wszyscy uczestnicy zostaną obdarowani książkami.

Zabawy z książką.png


Zabawy z książką.png Zabawy z książką
png, 33 KiB, 138x180
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Poznań PBP
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo