02.05.2020Od 4 maja można oddawać książki!

Od 4 maja w godzinach 9:00 – 16:00 uruchamiamy możliwość zwrotów książek do wrzutni (przy wejściu do OBP).
Wg informacji Biblioteki Narodowej procedura odnosząca się do otwarcia bibliotek przez dyrektora, w porozumieniu z organizatorem, po konsultacji z Sanepidem, zostanie wskazana po opublikowaniu rozporządzenia Rady Ministrów. O uruchomieniu wypożyczalni poinformujemy, kiedy tylko to będzie możliwe.
2 maja uruchamiamy wszystkie funkcje katalogu internetowego.
Można: zamawiać i rezerwować książki z katalogu internetowego; odbiór po wznowieniu wypożyczeń, po otrzymaniu informacji pocztą elektroniczną.
Uwaga!
- Książki oddane do wrzutni zostaną odpisane z kont użytkowników po upływie 10-dniowego okresu kwarantanny; w przypadku zablokowania się konta użytkownika zwiększamy limity wypożyczeń po zgłoszeniu e-mailem lub telefonicznym.
- Prośby o zarezerwowanie tytułów można również zgłaszać telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 16:00
obrazek

Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Olesno OBP
irenastelmach53
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo