20.04.2020VII Konferencja naukowa z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy szkolnych, nauczycieli języka polskiego, uczniów oraz wszystkich zain­tere­sowa­nych­!
Z okazji tegorocznego Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zapraszamy Państwa do udziału w corocznej (to już tradycja), już VII Konferencji poświęconej tej tematyce.
Jednak tym razem, z uwagi na stan epidemii, realizowanej z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Prezentujemy 12 webinariów o długości, w sumie, ok. 3,5 godziny.
Prosimy użyć naszych materiałów w pracy z dziećmi i młodzieżą.
Prosimy także o propagowanie naszej Konferencji w Państwa środowiskach.
Rozpoczynamy konferencję 27 kwietnia 2020 r. jednak każdy wybierze sobie dowolny dzień i porę dnia na udział.
Osoby zainteresowane otrzymaniem zaświadczenia uczestnictwa w konferencji proszone są o wpisanie swoich danych w formularzu na stronie internetowej CDN w Lesznie:
docs.google.com
O formie odbioru zaświadczenia poinformujemy odrębnie konkretne osoby.
Konferencja zostaje udostępniona zainteresowanym nieodpłatnie do końca zajęć dydaktycznych w tym roku szkolnym na specjalnej stronie internetowej (aby wejść „na konferencję” wystarczy kliknąć w poniższy link:
www.youtube.com
Gdyby nie działał to proszę skopiować link do nowego okna.
Życzymy Państwu jak najlepszych korzyści z uczestnictwa w Konferencji.
W imieniu organizatorów:
Mgr Leszek Zaleśny
Wicedyrektor CDN w Lesznie
– Publiczna Biblioteka Pedagogiczna i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

PROGRAM KONFERENCJI

Od 27 kwietnia 2020 r. :

  1. Błędy językowe (także dla uczniów) – I. Gubańska .
  2. OLGA TOKARCZUK – krótka opowieść o życiu i twórczość – I. Gubańska.
  3. Wykorzystanie kart typu dixit i innych sposobów pracy na języku polskim – I. Gubańska .
  4. Jak praktykować codzienny trening uważności, skupienia i relaksacji?  – E. Marciniak-Zarembska.
  5. Jak zadbać  o siebie, zredukować stres, zyskać spokój podczas codziennego treningu ciała i umysłu? – E. Marciniak-Zarembska.
  6. W 45 minut dookoła świata czyli ciekawe zajęcia w bibliotece- w 45 minut dookoła świata – K. Tarka.
    7-8. Prawo oświatowe w praktyce – cz. 1 i 2 - L. Zaleśny.
    9-12. Działalność bibliotek pedagogicznych Gostynia, Kościana, Leszna i Rawicza na rzecz środowiska oświatowego w świetle statutowych zadań – 4 filmy - R. Bednarczyk, E. Kapska, G. Sobota, G. Turz.

    rose-2101475_1920.jpg


rose-2101475_1920.jpg rose-2101475_1920
jpg, 283 KiB, 1920x1186
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Leszno PBP
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo