11.03.2020Komunikat o zamknięciu Biblioteki Kraków - aktualizacja

Biblioteka Kraków przygotowuje się do bezpiecznego udostępniania zbiorów, w porozumieniu z organem założycielskim – Gminą Miejską Kraków i w konsultacji z powiatową stacją sanitarno-epid­emio­logi­czną­. O terminie otwarcia wypożyczalni książek i audiobooków w wybranych filiach poinformujemy wkrótce.

✅ Odwołane są wszystkie wydarzenia organizowane przez Bibliotekę Kraków – zarówno w filiach jak i w Klubie Dziennikarzy „Pod Gruszką”.

✅ Do 1 czerwca zostaje przedłużony termin zwrotu książek, gier, audiobooków i innych materiałów bibliotecznych.

✅ Opłaty za nieterminowy zwrot książek nie będą naliczane od 11 marca przez okres zamknięcia placówek Biblioteki Kraków oraz przez kolejne 31 dni po ich otwarciu.

✅ Wstrzymane zostają internetowe rezerwacje i zamówienia książek.

✅ Potwierdzenie zdalnego zapisu do Biblioteki Kraków zostaje przedłużone do 1 czerwca 2020

W godzinach 8:00-14:00 nieprzerwanie funkcjonują działy administracyjne Biblioteki Kraków.
Telefon do sekretariatu: 12 61 89 100.

Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Biblioteka Kraków
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo