Trupia farma:

sekrety legendarnego laboratorium sądowego, gdzie zmarli opowiadają swoje historie

Tytuł oryginalny:
Death's acre
inside the legendary forensic lab the Body Farm where the dead do tell tales,
Tłumacz:
Janusz Ochab
Autorzy:
Jon Jefferson
William M. Bass
Bill Bass ...
Wstęp:
Patricia Daniels Cornwell
Wydawcy:
Znak - Litera Nova (2012-2021)
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2017)
Znak Litera Nova - Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2017)
Znak (2012-2017)
ISBN:
978-83-240-1656-3, 978-83-240-4662-1
978-83-240-7421-1
Autotagi:
druk
książki
literatura faktu, eseje, publicystyka
powieści
Więcej informacji...
4.3 (15 głosów)

Zapraszamy w leśne ostępy Tennessee. Na niewielkim obszarze leżą tu ludzkie zwłoki: zakopane w ziemi lub zanurzone w wodzie, zatopione w bagnach oraz ukryte w bagażnikach samochodów. To słynna Trupia Farma, wyjątkowy projekt naukowy Billa Bassa, który bada, co dzieje się z ludzkimi ciałami po śmierci, gdy natura bierze sprawy w swoje ręce. Jak blisko trzeba być rozkładającego się ciała, żeby je poczuć? Gdzie ciało rozkłada się dłużej: w ciężarówce czy na tylnym siedzeniu samochodu? W jaki sposób ślady małych owadów przyczyniły się do wysłania na krzesło elektryczne pewnego "morderczego" staruszka? Bill Bass zabiera nas w przyprawiającą o ciarki na plecach podróż po zakątkach Trupiej Farmy, miejsca, które zrewolucjonizowało współczesną medycynę sądową. Nie tylko odkrywa przed nami fascynujące tajemnice ludzkich zwłok, ale też opowiada o swych najbardziej pasjonujących śledztwach. Książka dla miłośników seriali "CSI: Kryminalnych zagadek" oraz "Kości".
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książkę polecił mi kolega,nie sądziłam że tak mnie wciągnie...Intrygująca,"obrzydliwa " i niezwykle ciekawa :-)
  • Chaotyczna, wielowątkowa, niewciągająca. Tylko dla koneserów.
  • Bardzo wciągająca książka. Brak w niej szybkich akcji, są opisy mozolnych dochodzeń ale i tak trzyma w napięciu. Polecam!
  • Bardzo ciekawa i zaskakująca książka. Na początek odnosi się wrażenie, że jest zwyczajna lecz z każdym rozdziałem rośnie ciekawość, chcesz wiedzieć co jeszcze się stanie.
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:inside the legendary forensic lab the Body Farm where the dead do tell tales,
Tłumacz:Janusz Ochab
Autorzy:Jon Jefferson William M. Bass Bill Bass Patricia Daniels Cornwell
Wstęp:Patricia Daniels Cornwell
Przedmowa:Patricia Daniels Cornwell
oraz:Jon Jefferson
Wydawcy:Znak - Litera Nova (2012-2021) Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2017) Znak Litera Nova - Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2017) Znak (2012-2017)
ISBN:978-83-240-1656-3 978-83-240-4662-1 978-83-240-7421-1
Autotagi:autobiografie biografie druk elementy biograficzne epika książki literatura literatura faktu, eseje, publicystyka literatura piękna powieści
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 14 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo