Zacisze Gosi

Autor:
Katarzyna Michalak ...
Wydawcy:
KEL Katarzyna Lesiecka (2020)
wydawca nieznany (2020)
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2013-2020)
Wydaw. Literackie (2016)
Wydane w seriach:
Znak Litera Nova
Seria kwiatowa
Książki pełne emocji
Trylogia kwiatowa
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.1 (20 głosów)

Kiedy Kamila zamieszkała w przedwojennej willi z pięknym różanym ogrodem, poczuła, że wreszcie uśmiechnęło się do niej szczęście. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystko zaczęło się układać: odnalazła swoje miejsce na ziemi, poznała wspaniałego mężczyznę, a z sąsiadką, Gosią, połączyła ją prawdziwa przyjaźń. Jednak los jest przewrotny i nad przyjaciółkami z uliczki Leśnych Dzwonków znów zbierają się czarne chmury. Związek Kamili z Łukaszem zostaje wystawiony na poważną próbę. Do Gosi zaś nieoczekiwanie powraca przeszłość. Czy były mąż okaże się godny zaufania? I jaką rolę w jej życiu odegra Jakub, którego mroczną tajemnicę poznaje Kamila? "Zacisze Gosi" to kolejna - po bestsellerowym "Ogrodzie Kamili" - powieść z "kwiatowej trylogii" Katarzyny Michalak, autorki, którą pokochały polskie czytelniczki. Ciąg dalszy tej niezwykłej, wzruszającej historii o przyjaźni i miłości, poznacie w książce "Przystań Julii", następnej powieści w serii.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • "Zacisze Gosi" to kontynuacja losów bohaterek "Ogrodu Kamili". Tym razem uwaga ma skupiać się głownie na Małgosi Bielskiej - sąsiadce i przyjaciółce Kamili. Kamila wreszcie poznaje swego ojca, niestety nie jest do końca z tego powodu zadowolona, a prawda jaką odkrywa jest szokująca. Niestety to nie koniec jej problemów, bowiem kiedy decyduje się zamieszkać w pięknej willi, którą należy najpierw wyremontować, jej ukochany ma wypadek w którym traci wzrok i staje się dla niej zupełnie obcy. Związek Kamili z Łukaszem zostaje wystawiony na poważną próbę. Do Gosi natomiast nieoczekiwanie powraca przeszłość. Najpierw mafia odebrała jej rodziców, potem terroryści odebrali jej nienarodzonego synka a w rezultacie straciła męża, który nie mógł pogodzić się ze stratą. Los nie szczędził jej bólu i zabrał również zdrowie. W zamian jednak otrzymała możliwość mieszkania w domu dzieciństwa, w którym mieszka jak w twierdzy - sama i samotna, odgrodzona od świata i ludzi, a kiedy nadchodzi burza, szuka pociechy u swoich sąsiadek. Gosia stara się odzyskać kontrolę nad swoim życiem, gdy los na jej drodze stawia tego, który niegdyś pomógł jej przeżyć. Czy to coś znaczy? Ta książka to powieść o życiu, o tym jak bardzo jest przewrotne, o tym że nigdy nie można być pewnym, że teraz już zawsze będzie źle, albo że zawsze będzie dobrze oraz, że "Kocha się za nic i mimo wszystko. Nie tylko wtedy gdy jest dobrze i pięknie." Na kartach pojawiła się też nowa bohaterka, która jak przystało na mieszkankę uroczej uliczki Leśnych Dzwonków w Milanówku, Julia również nie ma łatwego życia. Ale o niej więcej w trzeciej części trylogii, czyli "Przystani Julii".
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
magdalena.marciniak
thomas888
Opis
Autorzy:Katarzyna Michalak Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Wydawcy:KEL Katarzyna Lesiecka (2020) wydawca nieznany (2020) Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2013-2020) Wydaw. Literackie (2016)
Serie wydawnicze:Znak Litera Nova Seria kwiatowa Książki pełne emocji Trylogia kwiatowa
ISBN:978-83-08-05552-6 978-83-08-05571-7 978-83-240-2509-1 978-83-66510-04-3 83-240-2509-1 978-8-240-2509-1
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 19 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo