Single od dziecka

Tytuł oryginalny:
Friends With Kids
Reżyseria:
Jennifer Westfeldt
Zdjęcia:
William Rexer
Kompozytor:
Marcelo Zarvos
Scenariusz:
Jennifer Westfeldt
Aktorzy:
Adam Scott
Jon Hamm
Wydawcy:
Monolith Video (2011)
Monolith Films
Autotagi:
DVD
filmy i seriale
książki
3.0

Dzieci zmieniają wszystko. Koniec z romantycznymi wypadami weekendowymi, dzikim spontanicznym seksem, koniec z wolnością osobistą rodziców. Proza życia dopada każdą, nawet najbardziej zakochaną i szaloną parę. Julie (Jennifer Westfeldt) i Jason (Adam Scott) widzą to bardzo wyraźnie na przykładzie swoich dzieciatych przyjaciół. Oboje są singlami, kochającymi własną niezależność. Wpadają więc na niebanalny pomysł. Postanawiają mieć dziecko i wspólnie je wychowywać - ale to ma być ich jedyne wzajemne zobowiązanie. Każde z nich będzie prowadzić swoje oddzielne życie osobiste, mieć partnerów i własne sprawy. Ten niekonwencjonalny eksperyment doprowadzi Julie i Jasona do bardzo interesującego odkrycia... (Opis pochodzi ze strony www.filmydvd.pl)
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Kolejna romantyczna historia o tym że szukając miłości najłatwiej ją znaleźć tuż obok. I w głównej mierze film opiera się na jej poszukiwaniu i perypetiach głównych bohaterów co z nią zrobić, i czy to co robimy ma sens i nie rani innych osób.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo