Mors, Pinky i tajemnica dyrektora Fiszera

Autor:
Dariusz Rekosz
Ilustracje:
Bohdan Butenko (1931-2019)
Lektor:
Piotr Borowski
Wydawcy:
Nasza Księgarnia (2007)
Heraclon International. StoryBox.pl
ISBN:
978-83-10-11259-0, 978-83-7927-319-5
83-10-11259-0, 978-83-11259-0
Autotagi:
druk
powieści
5.0 (2 głosy)

Zwykła szkoła, a w niej dzień jak co dzień. I pewnie wszystko szłoby swoim torem, gdyby nie detektywistyczne zacięcie dwojga dziesięcioletnich bohaterów, którzy w najmniej spodziewanych okolicznościach wpadają na trop osobliwej afery? Okazuje się, że wiedza zdobyta tak w szkole, jak i poza nią, może się przydać. Aby ratować z opresji siebie i swą koleżankę, Mors posłuży się znajomością matematyki, fizyki, znaków drogowych, a nawet Biblii! (iik.pl)
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Jest to pierwsza część mojego ulubionego cyklu o przygodach domorosłych detektywów — Leszka Morszola, zwanego Morsem oraz Alicji Pankiewiczówny, zwanej (z powodu jej ulubionego koloru) Pinky. • Piątek, ostatnia najp­rzyj­emni­ejsz­a lekcja, informatyka, a tu dyrektor zwalnia uczniów z powodu nagłej wymiany okien w pracowni. Wszyscy zadowoleni zmykają ze szkoły, jedynie Pinky coś podejrzewa. Wciąga w akcję Morsa – i całe szczęście, bo (jak się potem okazuje) dyrektor nie przebiera w środkach. Kiedy Pinky znika bez śladu, Mors nie traci głowy. Potrafi też uwolnić się z przymusowego zamknięcia. Okazuje się, że wiadomości zdobywane na lekcjach matematyki, informatyki i techniki mogą być bardzo przydatne w codziennym życiu. • Świetna powieść dete­ktyw­isty­czna­ dla dzieci. Trzyma w napięciu i dobrze się kończy.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Katarynka
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo