Wyznania hollywoodzkiej gwiazdy

Tytuł oryginalny:
Confessions of a Holywood star
Autor:
Dyan Sheldon
Tłumacz:
Małgorzata Strzelec
Wydawca:
Wydawnictwo Amber (2004-2006)
Wydane w seriach:
My Nastolatki
ISBN:
83-241-1559-5, 83-241-2388-1
978-83-2412-488-6, 82-241-2488-8
Autotagi:
druk
książki
powieści
3.0

Hollywood to prostacka, materialistyczna, pozbawiona duchowości ziemia jałowa, którą rządzi Szatan noszący uszy Myszki Miki.Ponieważ moim przeznaczeniem jest zostać wielką aktorką, zawsze mówiłam, że wolę spędzić całe życie w teatrze niż raz zagrać w filmie. I mówiłam, że rozdział mojego życia pt. Carla Santini zamknie się wraz z końcem szkoły. I naprawdę wierzyłam w to, co mówię, słowo, ale wtedy na scenę wkroczyło przeznaczenie i zaproponowało mi ostatnią szansę zemsty na Carli za lata żalu i upokorzeń, których mi przysporzyła. Kto by odmówił?.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Trzecia część przygód Loli Cep i jej przyjaciół (poprzednie to: „Wyznania nastoletniej gwiazdy” oraz „Idealne życie”). • Rozpoczyna się lato, a w Dellwood ekipa z Hollywood kręci film! Carla Santini nawet gości głównych aktorów i oczywiście dostaje drobną rólkę. Ale Lola też nie zamierza rezygnować. • Właściwie cała książka sprowadza się do jednego tematu – usiłowań (bezskutecznych) Loli, aby choć porozmawiać z reżyserem. Przez to jest dość monotonna i już nie tak zabawna jak dwie poprzednie części. Ciekawe jest natomiast zakończenie (choć dość przewidywalne), a przede wszystkim zmiana nastawienia Loli do swoich porażek.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Katarynka
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo