Urlop nad morzem

Autor:
Agnieszka Pietrzyk
Lektor:
Elżbieta Kijowska
Wyd. w latach:
2013 - 20104
Wydane w seriach:
Duże Litery
Audiobook
Audiobook - Heraclon International
Duże Litery (Prószyński i S-ka)
Autotagi:
audiobooki
beletrystyka
CD
druk
książki
MP3
powieści
proza
Więcej informacji...
3.0 (5 głosów)

Stary dom nad morzem kryje mroczną tajemnicę.

Niektórych tajemnic lepiej nie poznawać, bo mają moc niszczącą.

Beata i Marcin przyjeżdżają na jesienny urlop nad morze. Przyjaciółka udostępnia im niedawno zakupiony stary dom, który ma mnóstwo ciekawych zakamarków. Beata, miłośniczka szperania pośród staroci znajduje na strychu list o niepokojącej treści:

„Mam na imię Staś i mam dziewięć lat. Moja mama nazywa się Ania. Jej mąż nazywa się Karl i jest Niemcem. Moja mama nie żyje. Wczoraj zabił ją Karl. Uderzył ją siekierą w głowę. Biegłem zawiadomić sąsiadów, ale Karl mnie dogonił i zamknął na strychu. Siedzę tu od wczoraj. Myślę, że mnie też zabije. Słyszałem, jak całą noc rozwalał podłogę w piwnicy. Myślę, że pochowa tam moją mamę i mnie. Bardzo się boję".

Czy to tylko żart znudzonego chłopca? A może jednak w domu doszło do makabrycznej zbrodni? Co wiedzą sąsiedzi i ile wyjawią?

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Agnieszka Pietrzyk - URLOP NAD MORZEM • 54/100 • Agnieszka Pietrzyk - PAŁAC TAJEMNIC • W "Pałacu ....." autorka umieściła akcję w mazurskiej miejscowości niedaleko Morąga ,wspomina powojenną historię pałacu, który właścicielka hrabina von der Groeben zapisała w "testamencie" w 1945 roku czerwonoarmiście, by uchronić od pohańbienia swą wnuczkę, sama przy tym ponosząc śmierć. Po latach przyjeżdża syn owego oprawcy i zajmuje jedno z mieszkań - i co dalej? Proszę poczytać. Tym bardziej książka mnie zaciekawiła, gdyż mieszkam w Olsztynie, a do Morąga nie jest tak znowu daleko.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Agnieszka Pietrzyk
Lektor:Elżbieta Kijowska
Dźwięk:Tomasz Bilecki
Wydawcy:Prószyński Media (2014-20104) Heraclon International - Story Box.pl (2018) Wydawnictwo Storybox.pl - Heraclon International (2018) Legimi (2016-2018) Wydawnictwo Prószyński i Spółka (2013-2016)
Serie wydawnicze:Duże Litery Audiobook Audiobook - Heraclon International Duże Litery (Prószyński i S-ka)
ISBN:978-83-7674-118-5 978-83-7839-676-5 978-83-7961-614-5 978-83-8146-277-8 978-83-8146-278-5 978-83-7839-646-5 978-83-7839-675-5 978-83-81146-277-8
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 24 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo