Pieczęć Wirakoczy i tajemnice Inków:

indiańskie wierzenia, miejsca mocy, uzdrawiające zioła amazońskie

Autor:
Leszek Matela
Wydawca:
Drukarnai Drukpress (2012)
ISBN:
978-83-917420-7-5, 978-83-9174420-7-5
Autotagi:
druk
Indianie
4.0

W Ameryce Południowej istniały przed wieloma wiekami niezwykle rozwinięte cywilizacje. Ciągle mało wiemy o ich osiągnięciach. Książka przedstawia sekretną wiedzę Inków oraz innych kultur przedkolumbijskich ukrytą w tajemniczych budowlach, symbolach, rytuałach i miejscach mocy. Czy świątynie Tiwanaku w Boliwii to pozostałość po Atlantydzie? Do czego służyły gigantyczne, widoczne tylko z lotu ptaka rysunki na płaskowyżu Nazca? Jaką funkcję pełniło słynne centrum kultowe Machu Picchu i jakie energie tam występują? Co to są święte linie Inków zwane ceques? Czy w Niedzicy istnieją ślady Inków? Jak leczą indiańscy curanderos? Jak stosować vilcacorę i inne południowoamerykańskie zioła? Czytelnik pozna szczegóły dotyczące wykorzystania niezwykle skutecznych ziół amazońskich. Jeśli ktoś planuje kiedyś odwiedzić Peru czy Boliwię, znajdzie tu też opisy miejsc mocy i informacje, których nie zawierają żadne inne przewodniki po tych krajach. Te oraz podobne zagadnienia przedstawione są w książce "Pieczęć Wirakoczy i tajemnice Inków" Leszka Mateli, autora licznych publikacji na temat zjawisk nieznanych, miejsc mocy i terapii naturalnych. Jej lektura odkryje przed Tobą wspaniałą tradycję indiańską. Pozostaje mi zatem zaprosić Państwa do wspólnej podróży z tą książką przez niezwykły i tajemniczy świat magicznej Polski, świat który istnieje tuż obok i otwiera się dla ludzi chcących poznać subtelne energie Ziemi i Kosmosu.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Sekrety uzdrawiania, nie wystarczy podać pacjentowi lekarstwo, trzeba też uzdrowić relacje z otoczeniem jakby samym sobą. O radiestezji i wahadłach z ustawiającymi energiami ziół amazońskich.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo